Jak sobie radzić, gdy boli nas głowa?


Jak sobie radzić, gdy boli nas głowa?
Ból głowy to dolegliwość, która dopada każdego i to zwykle w najmniej odpowiednim momencie. Przestajemy wtedy być produktywni, nie mamy ochoty na nic i marzymy tylko o tym, by położyć się do łóżka. Co jednak zrobić, gdy cały dzień pracy przed nami, a głowa daje o sobie znać?

Dotleń się

Jedną z przyczyn bólu głowy jest niedotlenienie. Jeśli przebywamy non stop w zamkniętych pomieszczeniach, a nasz ruch ogranicza się do trasy dom-samochód-praca i z powrotem, to trudno się dziwić, że dokucza nam ból głowy. To znak, że potrzebny jest tlen i organizm dopomina się o niego dając nam sygnał w postaci bólu głowy.

W takiej sytuacji pomocny może okazać się spacer. Nawet 15 minut marszu na świeżym powietrzu pobudzi krążenie i pozwoli dostarczyć tlen do mózgu. Jeśli jednak nie możesz wyjść z pracy, to choć na chwilę wyjdź na korytarz, otwórz okno i postaraj się pooddychać świeżym powietrzem. Może i taka niewielka dawka pomoże Ci poczuć się lepiej.

Napij się wody

Picie wody, choć namawiają nas do tego niemal wszyscy lekarze, nadal wielu osobom nie weszła jeszcze w nawyk. Niestety nawet niewielkie odwodnienie może objawić się bólem głowy. Jest to jednak przyczyna, którą bardzo można wyeliminować. Wystarczy wypić szklankę lub dwie wody i ból, przynajmniej częściowo, powinien ustąpić.

Należy jednak pamiętać, że nie chodzi o wypicie całej szklanki wody jednym haustem. Chodzi o to, by pić małymi łyczkami i jedną szklankę wypić w ciągu ok. pół godziny. Wówczas woda będzie miała szansę dotrzeć do każdej komórki naszego ciała i w ten sposób problem odwodnienia zniknie.

Sięgnij po zioła

Na ból głowy doskonale działają również zioła. Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy ból głowy spowodowany jest przemęczeniem i zestresowaniem. Pomocny może okazać się napar z melisy, który ukoi skołatane nerwy i spokojniej będziemy reagować na wszelkie przeciwności, które przynosi nam codzienność.

Zioła to jednak nie tylko napary, ale również nalewki ziołowe. Świetnie działają stosowane wewnętrznie, ale doskonale pomagają także wtedy, gdy są aplikowane od zewnątrz. Wystarczy kilka kropel ekstraktu ziołowego nałożonego na skronie i delikatne ich masowanie. W ten sposób pozwolimy zawartym w ekstrakcie ziołowym składnikom wniknąć w głąb skóry oraz wykorzystamy olejki eteryczne w nim zawarte. Taka aromaterapia potrafi bardzo skutecznie zadziałać i ukoić uciążliwy ból głowy.

Zmień styl życia

Wszystkie powyższe metody, które mają pomóc pozbyć się bólu głowy, to metody doraźne. Jeśli jednak chcemy, by ból głowy przestał być naszym towarzyszem na co dzień, to czas wprowadzić zmiany na stałe, czyli zacząć więcej się ruszać, pić więcej wody i zdrowo się odżywiać.

Dodaj komentarz