Jak szukać dobrych lekarzy i poradni?


Jak szukać dobrych lekarzy i poradni?
Lekarze, podobnie jak w przypadku wszystkich innych osób na świecie, mogą wykonywać swoją pracę bardzo dobrze lub też nie. Niektórzy są niezwykłymi specjalistami w swojej dziedzinie, mają talent do szybkiego budowania dobrych relacji z pacjentami, budzą zaufanie i potrafią pomóc nawet wtedy, gdy wszyscy inni zawiedli.

O tym, jak szukać tak wybitnych lekarzy, opowiedzą eksperci z emc-sa.pl

Pierwszy krok – internet

Najpierw powinniśmy zasięgnąć w morzu opinii, jakie znajdują się w internecie. Po wpisaniu frazy „poradnia diabetologiczna Katowice” będziemy mogli przejrzeć listę poradni oraz nazwiska lekarzy. Kiedy znajdziemy takie miejsce i specjalistę, które najbardziej nam odpowiadają, to sprawdźmy je konkretnie na różnych forach. Nie zakładajmy jednak od razu, że wszystko, co znajdziemy na temat danego lekarza, będzie prawdą. Nie traktujmy też każdej informacji całkiem serio, nauczymy się wybierać tylko te, które zostały napisane przez prawdziwe osoby borykające się z podobnym do nas problemem. Pamiętajmy o tym, że na forach mogą pisać zarówno konkurenci danej placówki, jak również osoby odpowiedzialne za marketing szeptany. Możemy więc zobaczyć dwie skrajne opinie obok siebie i poczuć się skonfundowanym. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że część opinii znalezionych w internecie może nie być prawdziwych, a jeśli chcemy z tego narzędzia korzystać efektywnie, to powinniśmy nauczyć się rozróżniać te realne od fikcyjnych.

 

Wizyta w wybranej przychodni

Kiedy wybraliśmy już konkretne miejsce warto, jeśli pozwala nam na to nasz harmonogram dnia i stan zdrowia, wybrać się tam osobiście przed umówieniem wizyty. Będziemy mogli dzięki temu zobaczyć na własne oczy, jak prezentują się gabinety, recepcja, jaka panuje tam atmosfera. Jest to niezwykle ważne w przypadku placówki, w której dokonuje się poważnych zabiegów, takich jak np. poradnia chirurgii ogólnej. Nie chcielibyśmy przecież zorientować w trakcie faktycznej wizyty, że czystość w danym miejscu pozostawia wiele do życzenia lub że otaczający nas personel medyczny nie należy do najmilszego grona ludzi na świecie. Takie aspekty potrafią wpłynąć na nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa, dlatego należy zadbać o nie przed podjęciem leczenia w konkretnej placówce.

 

Nie jesteś zakazany na jednego lekarza do końca życia!

Często można usłyszeć, szczególnie w mniejszych miejscowościach, że pomimo ogólnego niezadowolenia z danego lekarza, większość mieszkańców i tak nadal w razie choroby najpierw udaje się do niego. Jest to bardzo błędne i szkodliwe myślenie. Właśnie ono pozwoliło na przestrzeni lat obniżyć jakość usług wykonywanych w ramach NFZ. Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu, to warto przemyśleć wykupienie pakietu prywatnej opieki medycznej, gdyż dzięki temu będziemy mogli wybierać spośród najlepszych poradni i lekarzy dostępnych w naszym mieście.

Dodaj komentarz