Jak tam postanowienia noworoczne?


Jak tam postanowienia noworoczne?
Czy ktokolwiek jeszcze pamięta, co obiecywał sobie w grudniu, tuż pod koniec zeszłego roku? Stawianie przed sobą nowych wyzwań tuż po Sylwestrze to rodzaj mody, a właściwie już plaga. Nie wypada przecież przyznać się, że jest nam ze sobą dobrze i nic nie chcemy w sobie zmienić. Co jednak zrobić, aby postanowienie nie było tylko pustym, powtarzanym bez głębszego sensu frazesem?

Będę zdrowo się odżywiać. Będę regularnie ćwiczyć na siłowni. Zacznę uczyć się języka włoskiego. Zacznę wstawać o wczesnej porze w weekendy, albo wreszcie rzucę papierosy. Brzmi znajomo? Prawdopodobnie dlatego, że niejednokrotnie jeden z tych zmiarów dotyczył także Ciebie lub Twoich bliskich znajomych.

Dlaczego wytrwanie w postanowieniach przychodzi z tak wielkim trudem? Wszystko tkwi w naszej głowie i naszym organizmie, który z natury jest… bardzo leniwy. Człowiek z natury nie lubi zmian i najwygodniej mu jest trwać w dotychczasowych przyzwyczajeniach. Jeśli zatem Twoim przyzwyczajeniem jest jedzenie tłustych i słodkich potraw, spędzanie czasu po pracy przed komputerem lub radzenie sobie ze stresem przez zapalenie papierosa nie dziw się, że przypuszczalnie nadal to robisz, pomimo świadomości o konieczności zmiany. Siła przyzwyczajenia sprawia, że dość szybko zmieniamy zdanie i tłumaczymy się sami przed sobą, że właściwie to nie przeszkadza nam nasza aktualna waga i wygląd, nie widzimy lepszej alternatywy na stan zdenerwowania niż dymek, a porannych godzin w weekendy i tak nie mielibyśmy jak spożytkować.

Jak odnaleźć w sobie siłę, która pozwoli nam pamiętać oraz wytrwać w postanowieniu i kontynuować swoje dzieło po zwykle pierwszym, ambitnym tygodniu intensywnego działania? Można spisać sobie postanowienia na kartce, powiedzieć o nich rodzinie i znajomym dookoła lub znaleźć osobę towarzyszącą, która pragnie osiągnąć taki sam cel. Jeśli jednak chcemy podejść do sprawy bardziej profesjonalnie i nie ryzykować po raz kolejny wystapienia efektu słomianego zapału, znajdźmy w swoim mieście działającego aktywnie profesjonalnego trenera lub motywatora. Jeśli zatem mieszkasz w stolicy wielkopolski, to słowa “coach w Poznaniu” powinny być pierwszymi wyszukanymi przez Ciebie słowami w ogłoszeniach dnia 1. stycznia.

Coach to świetnie przeszkolona osoba, dzięki której Twój sukces znajdzie się w zasięgu ręki. Dobrze przygotowana osoba z takim tytułem powinna posiadać rozległą wiedzę z psychologii i doskonale znać wszelkie techniki motywacyjne. Coach wart naszej uwagi sam powinien być przykładem człowieka sukcesu i prezentować się w sposób perfekcyjny, zarówno pod wzgledem sposobu wypowiadania się, komunikacji niewerbalnej, jak i wyglądu. Kiedy już powierzymy swoje pragnienia trenerowi, zdecydowanie ciężej będzie się z nich wycofać, gdyż na kolejnej wizycie zostaniemy dokładnie rozliczeni ze swoich postępów. To jest z pewnością jeden z powodów, dlaczego korzystanie z coachingu jest skuteczne. Jeżeli zatem bardzo zależy Ci na zrealizowaniu swoich najnowszych postanowień i masz w portfelu dodatkowe zasoby, to czym prędzej wyciągnij wizytówkę coacha z Poznania z kieszeni marynarki!

http://innersource.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Jak tam postanowienia noworoczne?