Jak tanio urządzić pokój dla dziecka?


Jak tanio urządzić pokój dla dziecka?
Rodzice są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, by ich dzieci miały komfortowe warunki do życia. Z tego powodu bardzo zależy im na urządzeniu im pokoju, w którym będą mogły w jak najlepszych warunkach bawić się i uczyć, a zarazem będzie cechował się przyjemną dla nich atmosferą. Czasem jednak domowy budżet jest na tyle napięty, że nie można pozwolić sobie na zbyt kosztowne rozwiązania. Na szczęście przy odpowiednim podejściu można urządzić pokój dla dziecka w maksymalnie tani sposób, nie tracąc przy tym nic na przytulnej atmosferze i funkcjonalności!

Mądry wybór mebli

Kupując meble dla dzieci, warto pamiętać, że szybciej niż zdążymy się zorientować pokój dziecięcy stanie się pokojem młodzieżowym. Dlatego jeżeli nie jesteśmy przygotowani, by dokonać dużej wymiany mebli w ciągu kilku lat, lepiej nie kupować mebli o jednoznacznie „dziecięcym” wyglądzie. Jeżeli jednak chcemy wprowadzić w pokoju dziecięcym baśniową atmosferę, lepiej postawić na elementy, które łatwiej będzie wymienić, np. plakaty, naklejki czy dywaniki.

W sklepach można znaleźć meble opracowane w taki sposób, by “dorastać” razem z dzieckiem. Ich producenci przykładają szczególną wagę do jakości użytych materiałów, by mogły one towarzyszyć młodzieńczym użytkownikom przez długi czas. Z czasem można dokupować do nich elementy uwzględniające potrzeby dorastającej pociechy.

Kupno kompletu mebli do pokoju dziecięcego wydaje się najbardziej wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem. Jednak czasami okazuje się, że nie wszystkie meble w zestawie są rzeczywiście potrzebne dziecku; czasem też problem mogłoby sprawić zmieszczenie wszystkich. Dlatego być może lepszym rozwiązaniem będzie kupno tylko pojedynczych najbardziej potrzebnych mebli.

Niewielka zmiana może sporo dać

Atmosfera pokoju to również dekoracje. Nie muszą być one wcale drogie, by sprawić frajdę dzieciom, które zresztą posiadają niesamowitą umiejętność czerpania wielkiej radości nawet z bardzo małych rzeczy. Ciekawe i tanie dekoracje można kupić w marketach lub nawet zrobić samodzielnie, szczególnie jeżeli mamy choćby niewielką smykałkę rzemieślniczo-artystyczną. Satysfakcja, na którą zapracujemy sobie tworząc dziecku wspaniałe dekoracje jest naprawdę niesamowita! Wśród interesujących pomysłów na własnoręcznie wykonane dekoracje do pokoju dziecka należy wymienić:

  • dekoracje z guzików – można stworzyć piękne dekoracje, przyklejając guziki do płótna

  • pierwszą literę imienia dziecka – w sklepach można kupić litery ze styropianu, które można samodzielnie ozdabiać – zawieszki z filcu

  • dekoracje z filcu – wystarczy wypchać kawałek filcu watą i zaszyć

Jeżeli zaś nie mamy nawet minimalnych umiejętności pozwalających na wykonanie tego rodzaju ozdoby, ładne i tanie dekoracje do pokoju dziecięcego możemy znaleźć nawet w sklepach typu „wszystko po 5 zł”, choć oczywiście trzeba szukać w nich dosyć długo, by przebić się przez masę tandety. Jednak również tam można znaleźć prawdziwe perełki, które uczynią pokój dziecięcy o wiele ciekawiej wyglądającym miejscem.

Za przydatną wiedzę dotyczącą aranżacji wnętrz dziękujemy sklepowi internetowemu albmart.pl.

Dodaj komentarz