Jak trenować, by zobaczyć efekty?


Jak trenować, by zobaczyć efekty?
Aktywność jest coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób uprawia jakiś sport, co ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie. Jednocześnie niektórzy szybko rezygnują, bo twierdzą, że nie widać efektów. Co można na to poradzić?

Być może znasz to – jak to się mówi – z autopsji, gdy ćwiczysz, starasz się, ale po pewnym czasie brakuje ci zapału i rezygnujesz. Szczególnie że nie ma osoby, która by cię wspierała. Na pewno lepiej trenuje się z kimś, ale jak nie mamy takiej możliwości, potrzebujemy dużo zapału, by się nie zrażać i ćwiczyć sumiennie. Nie każdemu starcza do tego cierpliwości, zwłaszcza gdy nie widać efektów. Na szczęście jest doskonałe rozwiązanie na poradzenie sobie z tym problemem – wystarczy wynająć trenera personalnego, na przykład z www.sport-ekspert.pl. Przed wyborem trenera powinieneś jednak wiedzieć, jaki powinien to być specjalista. Omawiamy to poniżej.

Jak powinien wyglądać trening?

Profesjonalny trener personalny dobiera tak ćwiczenia, by uwzględnić indywidualne możliwości i potrzeby każdej osoby. Taki trening dzięki temu jest skuteczny, ale i w pełni bezpieczny. Oznacza to, że nie musimy obawiać się kontuzji czy innego przykrego wydarzenia. Najlepszy specjalista już od pierwszej lekcji uczy prawidłowej techniki, modyfikuje i poprawia wykonywane przez nas ćwiczenia, co sprawia, że systematycznie przyswajamy dobre nawyki, jednocześnie eliminując te nieprawidłowe.

Taki człowiek zawsze trzyma rękę na pulsie, kontroluje postępy, a jak trzeba, zmienia trening, żeby zwiększyć korzyści z wykonywanych ćwiczeń. Żeby to wszystko dobrze działało, trener personalny musi znać najnowsze sportowe i fitnessowe trendy. Umiejętne ich wykorzystywanie podczas treningu, to gwarancja, że nasze korzyści będą maksymalne. Każda minuta treningu będzie dobrze spożytkowana.

Po czym poznać prawdziwego profesjonalistę?

Już przed pierwszym treningiem możemy się przekonać, czy osoba, która będzie nas trenować to specjalista z prawdziwego zdarzenia, czy niekoniecznie osoba, jakiej powinniśmy zaufać. Trener powinien zorganizować spotkanie jeszcze przed pierwszym treningiem, w tym czasie zbiera różne istotne informacje dotyczące naszego zdrowia i stylu życia. Dzięki temu dokładnie może określić cele treningowe. Jednocześnie nie interesują go nasze prywatne sprawy. Cały czas – przed, w trakcie i po treningu – interesuje się naszym samopoczuciem. Nie narzuca zbyt ciężkich ćwiczeń, jeśli odczuwamy przez nie dojmujące poczucie bólu i zmęczenia. Cały czas jest skupiony na nas, na tym, jak wykonujemy ćwiczenia. Nie wyśmiewa, nie wywyższa się, a spokojnie tłumaczy.

Taki trener personalny zagwarantuje, że wykonane przez nas ćwiczenia będą wpływać na nasz lepszy wygląd, samopoczucie i kondycję. Ciężko samemu osiągnąć takie efekty, więc warto skorzystać z takiej możliwości.

Dodaj komentarz