Jak używać perfum podczas ciepłych, letnich dni?


Jak używać perfum podczas ciepłych, letnich dni?
Zapach naszych ulubionych perfum potrafi ukoić nerwy, dodać nam pewności siebie jak również poprawić nasze samopoczucie. Otuleni pięknym zapachem czujemy się atrakcyjni i często wzbudzamy zachwyt wśród otoczenia – nic dziwnego, bo odpowiednio dobrane perfumy potrafią zdziałać cuda: rozbudzają zmysły, oddają nasz charakter i styl bycia.

Każdy z nas ma jednak inne upodobania i preferencje co do zapachów – podczas gdy przyjaciółka chętnie będzie skrapiała się owocowo-kwiatowymi perfumami, na naszej półce będą gościły pachnidła o intensywnej, ciężkiej czy orientalnej woni. Z tego względu producenci perfum dwoją się i troją, by każdy mógł znaleźć zapach, który idealnie wpasuje się w jego gust. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy aromat jest uniwersalny i powinniśmy go dobierać chociażby ze względu na panującą porę roku. Dzisiaj pod lupę bierzemy lato.

Jakie perfumy wybierać na lato?

Na samym początku warto zaznaczyć, że latem najlepiej sprawdzą się lekkie, orzeźwiające, kwiatowo-owocowe zapachy. Perfumy o korzennej, orientalnej woni odstawmy na bok i poczekajmy z ich użyciem do zimy bądź jesieni. W perfumeriach wybór lekkich, świeżych aromatów jest ogromny – idealnie oddadzą one charakter skromnej romantyczki czy osoby, która dyskretnie chce uwodzić swoim zapachem. Pamiętajmy również o tym, że wysoka temperatura sprzyja szybkiemu przekształcaniu się w kolejne nuty naszego pachnidła. Z tego właśnie względu, większość dnia będą towarzyszyć nam nuty bazy i musimy mieć to na uwadze podczas wyboru odpowiednich dla siebie perfum.

Jak przedłużyć trwałość perfum w upalne dni?

Delikatne, orzeźwiające i kwiatowe zapachy mają to do siebie, że szybko lubią się ulatniać. Jeśli jednak będziemy stosować się do kilku, przydatnych rad możemy znacznie przedłużyć ich trwałość. Lato to czas, w którym często przebywamy na słońcu, opalamy się bądź zażywamy kąpieli w morzu czy basenie – wszystko to sprzyja nadmiernemu wysuszeniu się skóry, która pochłania olejki zawarte w perfumach, co znacznie obniża ich trwałość. Z tego właśnie względu musimy stale pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Warto w tym celu zaopatrzyć się w balsam do ciała czy mleczko tej samej linii zapachowej. Jeśli pomieszamy ze sobą zapach perfum z emulsją nawilżającą w efekcie możemy uzyskać woń, która będzie wzbudzała w nas odrazę. Stosowanie perfum i balsamu o tym samym zapachu dodatkowo wzmacnia aromat i czyni go bardziej intensywnym.

Warto też pamiętać o tym, by aplikować perfumy w odpowiednie miejsca na ciele – najlepiej sprawdzą się w tym wypadku zgięcie łokci, skronie czy nadgarstki. Świetnym przewodnikiem zapachu są także włosy – często po naniesieniu na nie niewielkiej ilości perfum, możemy cieszyć się długotrwałym i intensywnym zapachem nawet przez cały dzień Ważne jest jednak to, by ograniczyć używanie mikstur o wysokiej zawartości alkoholu, które mogą przesuszyć naszą czuprynę i tym samym przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jak więc widać, istnieje wiele skutecznych sposobów, by móc cieszyć się pięknym i długotrwałym zapachem nawet podczas lata. Wystarczy tylko zastosować się do kilku rad a z pewnością pomogą nam one rozwiązać wiele, perfumowych problemów.

Artykuł powstał przy współpracy z https://esentire.pl .

Dodaj komentarz