Jak wybrać dobry stół do rehabilitacji? Kilka praktycznych wskazówek


Jak wybrać dobry stół do rehabilitacji? Kilka praktycznych wskazówek
Stół do rehabilitacji to podstawowy element wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdym gabinecie świadczącym usługi rehabilitacyjne. To właśnie na nim wykonywane są bowiem zabiegi. Jego wybór powinien być więc starannie przemyślany po to, aby praca z nim była wygodna zarówno dla samego rehabilitanta, jak i dla jego pacjenta. Czym powinniśmy się kierować przy wyborze stołu rehabilitacyjnego?

Stół do rehabilitacji stacjonarny, czy mobilny?

W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór stołów rehabilitacyjnych. Znajdziemy wśród nich zarówno modele stacjonarne, przeznaczone do pracy w gabinecie, jak i mobilne, z których możemy korzystać zarówno w gabinecie, jak i poza nim. To, który z nich wybrać, zależy od trybu naszej pracy. Jeśli bowiem planujemy zajmować się pacjentami głównie w gabinecie, najlepszym wyborem będzie stół do rehabilitacji stacjonarny, który jest stabilniejszy oraz oferuje więcej możliwości.

Jeśli natomiast często świadczymy usługi rehabilitacyjne także w prywatnych domach pacjentów lub przemieszczamy się między gabinetami, zainwestujmy w dobrej jakości stół do rehabilitacji mobilny, który będziemy mogli wygodnie przenosić.

Stół do rehabilitacji z regulacją wysokości

Stoły stacjonarne zazwyczaj posiadają masywny stelaż wykonany z wysokiej jakości aluminium. Jest on wytrzymały oraz gwarantuje najwyższy poziom obsługi stołu. Warto więc wybierać stoły rehabilitacyjne stacjonarne, które oferują regulację wysokości oraz położenia poszczególnych ich elementów. Pozwoli to nam bowiem na dopasowanie wysokości stołu do naszego wzrostu oraz właściwie ułożenie pacjenta podczas zabiegu.

Stół do rehabilitacji z regulacją wysokości doskonale sprawdzi się także w gabinetach, w których pracuje kilku rehabilitantów, gdyż może być idealnie dopasowany do indywidualnych wymagań poszczególnych specjalistów. Do wyboru mamy stoły rehabilitacyjne z regulacją elektryczną oraz regulowane manualnie (hydraulicznie).

Stół do rehabilitacji ze stelażem aluminiowym, czy drewnianym?

Do wyboru mamy także dwa rodzaje stelaży, którymi dysponują stoły rehabilitacyjne. Stół do rehabilitacji może być bowiem wyposażony w stelaż aluminiowy lub drewniany.

Stoły posiadające stelaż wykonany z drewna to głównie stoły mobilne, przeznaczone do przenoszenia. Posiadają bowiem lekką konstrukcję oraz są proste w składaniu, idealnie sprawdzą się więc dla rehabilitantów, którzy poszukują lekkiego stołu do pracy w domach pacjentów.

Stoły rehabilitacyjne ze stelażem aluminiowym to z kolei stabilne i wytrzymałe stoły przeznaczone głównie do pracy stacjonarnej w gabinecie. Występować mogą także w wersji mobilnej, ale są nieco cięższe od swoich drewnianych odpowiedników. Aluminium jest jednak materiałem trwalszym i stabilniejszym od drewna. Intensywne użytkowanie stołu ze stelażem aluminiowym nie powoduje także skrzypienia, które często pojawia się po pewnym czasie w przypadku stołów z drewna.

Tapicerka w stole rehabilitacyjnym

Szczególną uwagę przy wyborze stołu do rehabilitacji powinniśmy poświęcić także jego tapicerce. Powinna być ona bowiem wykonana z dobrej jakości materiałów, które będą zarówno miękkie i przyjemne w dotyku dla pacjenta, jak i wytrzymałe. Obicie stołu do rehabilitacji nie powinno także nasiąkać ani zmieniać koloru pod wpływem kosmetyków używanych podczas zabiegów. W trosce o komfort swoich pacjentów warto także zwrócić uwagę na to, czy wypełnienie obicia jest równomiernie rozłożone także na rantach stołu.

Nie mniej istotnym elementem jest także wybór odpowiedniego koloru obicia stołu. Estetyczne i kolorowe obicie pozytywnie wpłynie bowiem na nastrój pacjenta, pozwoli mu lepiej się odprężyć podczas zabiegu, co z pewnością będzie miało znaczący wpływ na jego sukces. Jeśli stół do rehabilitacji będzie nam służył także do terapii dzieci i młodzieży, warto wybrać dobrej jakości stół do rehabilitacji w X-REH.PL w żywym i lubianym przez dzieci kolorze tapicerki. Z pewnością umili ona pobyt w naszym gabinecie zarówno dużym, jak i małym pacjentom.

Dodaj komentarz