Jak zacząć olejowanie włosów? Instrukcja dla początkujących


Jak zacząć olejowanie włosów? Instrukcja dla początkujących
Wiele już zostało powiedziane na temat pielęgnacji włosów olejami, a mimo to kobiety nadal mają wątpliwości i nie wiedzą, jak prawidłowo wykonać olejowanie włosów. Oto wskazówki, które pomogą dobrać właściwą pielęgnację.

Tak naprawdę olejowanie włosów może wykonać każdy i na każdym rodzaju włosów. To możliwe, ponieważ zabieg da się modyfikować według uznania i swoich potrzeb: zmieniając olejki, mieszając je ze sobą lub stosując różne metody nakładania oleju. Możliwości jest bardzo wiele, co może nieco utrudniać rozpoczęcie swojej przygody z olejowaniem.

INSTRUKCJA: Olejowanie włosów krok po kroku

Pozytywne efekty daje przede wszystkim prawidłowo wykonany zabieg. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować, ponieważ niezadowolenie z efektów olejowania to najczęściej wynik własnych błędów. Jak się przygotować do olejowania włosów? Oto krótka instrukcja w trzech krokach, która powinna ułatwić pierwsze olejowanie włosów.

1. Określ typ swoim włosów

Warto wiedzieć, że włosy tylko w teorii są zbudowane tak samo. Nawet włosy na tej samej głowie mogą różnić się od siebie. Fachowo nazywa się to stopniami porowatości. Włosy mogą mieć niską, średnią lub wysoką porowatość. To oznacza, że ich zewnętrzna warstwa łusek keratynowych może być mniej lub bardziej ścisła, a w związku z tym odpowiednie dla niej będą zupełnie inne oleje. Przed rozpoczęciem olejowania dowiedz się, jak określić porowatość włosów, zrób jeden z dostępnych online testów i przekonaj się, jaki masz rodzaj włosów. To niezwykle istotna informacja, która przyda się w kolejnych krokach.

2. Wybierz odpowiedni olejek

Niezbędny do olejowania jest odpowiedni olejek, którego cząsteczki będą miały dopasowany do budowy naszych włosów rozmiar. Dzięki temu łatwiej wchłonie się we włosy, nie będzie działał tylko powierzchownie i nie obciąży włosów. Porowatość to cenna wskazówka, ponieważ:

– włosy niskoporowate polubią się z masłami np. shea, mango lub olejem kokosowym,
– włosy średnioporowate dogadają się np. z olejem jojoba, słonecznikowym, dyniowym,
– włosy wysokoporowate wymagają np. oleju wiesiołkowego, arganowego, migdałowego.

3. Dopasuj metodę olejowania

Ostatni etap to wybór metody olejowania włosów. Właściwie jest to mniej ważna kwestia niż wybór olejku do olejowania, ale nadal ma znaczenie. Włosy wysokoporowate, czyli zniszczone, szybciej wzmocnią się, kiedy zafundujemy im olejowanie na gorąco lub zostawimy olej na całą noc. W przypadku cienkich i mniej wymagających włosów wystarczy olejowanie na mgiełkę lub zaaplikowanie odrobiny oleju na końcówki włosów przed suszeniem, aby je zabezpieczyć.

Dodaj komentarz