Jak zwalczać i leczyć hemoroidy?


krem na hemoroidy
Hemoroidy, zwane powszechnie żylakami odbytu, występujące w postaci niewielkich guzków wypełnionych krwią, stanowią wciąż wstydliwy i żenujący problem, z powodu którego cierpi szeroka grupa osób w różnym wieku. Główną przyczyną powstawania bolesnych oraz uciążliwych żylaków odbytu jest przede wszystkim: siedzący tryb życia, ograniczona do minimum aktywność fizyczna, nieodpowiednia codzienna dieta uboga w drogocenny błonnik, zmiany hormonalne zachodzące głównie w organizmie kobiety, a nierzadko również ciąża.

Proces powstawania hemoroidów

Proces powstawania choroby hemoroidalnej jest długotrwały, gdyż żylaki odbytu powstawiają tygodniami, a pierwszym, najbardziej charakterystycznym ich objawem jest nieprzyjemny i dotkliwy świąd w okolicach odbytu. Z biegiem czasu dodatkowo może pojawić się lekkie krwawienie z okolic odbytu. W takiej sytuacji należy natychmiast skontaktować się z lekarzem specjalistą, który na podstawie badania określi, na jakim etapie jest choroba i wdrąży odpowiednią terapię czy ewentualnie leki na hemoroidy.

Metody leczenia hemoroidów

Hemoroidy wymagają wizyty u lekarza oraz podjęcia odpowiedniej terapii, ponieważ nieleczone prowadzą do poważnych zmian wokół odbytu. Dzięki rozwojowi nauki oraz medycyny istnieje obecnie wiele w pełni skutecznych metod leczenia żylaków odbytu, wśród których największą popularnością cieszą się między innymi: skleroterapia, gumkowanie, krioterapia, laseroterapia oraz wiele innych. W skrajnych i trudnych przypadkach koniecznością staje się natomiast zabieg chirurgiczny, stąd też znacznie łatwiej jest zapobiegać żylakom odbytu niż leczyć. Proces leczenia hemoroidów może trwać bowiem nawet kilka miesięcy.

Preparaty na hemoroidy

Zarówno w profilaktyce jak i leczeniu żylaków odbytu doskonale sprawdzają się różnorodne kremy na hemoroidy oraz  kremy na żylaki, dostępne w każdej aptece, wśród których na szczególną uwagę zasługuje między innymi: lek  Prrocto Glyvenol. Preparat tylko usuwa ból, ale działa również przeciwzapalnie, przeciwświądowo, łagodzi nieprzyjemne objawy, a także zapobiega powstawaniu dotkliwych obrzęków czy dalszym uszkodzeniom delikatnego naskórka w okolicach odbytu. Procto Glyvelon dostępny jest w postaci czopków doodbytniczych oraz kremu na żylaki, stąd też pacjent sam decyduje, jaka forma leku na hemoroidy jest dla niego wygodniejsza i bezpieczniejsza. Sprawdzonym kremem na hemoroidy jest na przykład http://proctoglyvenol.pl 

 

Facebook Comments