Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?


Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?
Każdy z nas doskonale wie, że codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Myjąc zęby przynajmniej dwa razy dziennie, jesteśmy w stanie zapewnić im zdrowie, a także piękny wygląd. Coraz więcej osób zadaje sobie jednak pytanie, jakiej szczoteczki powinniśmy używać, aby zapewnić im jak najdokładniejsze czyszczenie. W dobie nowoczesnych technologii rynek stomatologiczny zdominowały szczoteczki elektryczne, a w szczególności soniczne.

Badania dowodzą, że używając szczoteczek elektrycznych, zapewniamy naszej jamie ustnej o wiele dokładniejsze czyszczenie, a także łatwiej pozbywamy się resztek jedzenia i bakterii z powierzchni naszych zębów. Nic dziwnego – dzięki szczoteczce elektrycznej wykonujemy o wiele więcej ruchów, niż w przypadku szczoteczki manualnej. Więcej na www

 

Tradycyjne szczoteczki rotacyjne/rotacyjno-pulsacyjne

Tego rodzaju szczoteczki pojawiły się jako pierwsze i zrewolucjonizowały rynek stomatologiczny. Posiadają specjalne końcówki, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby obracały się praktycznie dookoła własnej osi, a także dociskały włosie do zębów oraz dziąseł. W zależności od modelu szczoteczka wykonuje ruchy rotacyjne lub rotacyjno-pulsacyjne, które pomagają lepiej usuwać płytkę nazębną. Szczoteczki rotacyjne oraz rotacyjno-pulsacyjne zostały stworzone również dla dzieci, dzięki czemu nasze pociechy mogą dbać o właściwą higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat. Trzeba jednak przyznać, że tego rodzaju szczoteczki do zębów nie zawsze docierają do przestrzeni międzyzębowych, przez co są one gorzej domyte.

 

A może nowoczesne szczoteczki soniczne?

Odpowiedzią na ten problem są szczoteczki soniczne, których technologia oparta jest na ruchu wymiatającym, który w połączeniu ze specjalnie wyprofilowanym włosiem szczoteczki pozwala osiągnąć znakomite efekty czyszczące. Szczoteczki soniczne docierają do 4 milimetrów od zakończenia włosia, dzięki czemu skutecznie usuwają bakterie, a nam znacznie łatwiej jest utrzymać właściwą higienę jamy ustnej. Nasze zęby są dokładniej doczyszczone również w przestrzeniach międzyzębowych, a także w okolicach warg oraz języka.

Co więcej, tego rodzaju szczoteczki posiadają akumulatory litowo-jonowe, dzięki czemu są w stanie pracować nawet kilka tygodni bez konieczności ich ładowania. Producenci deklarują, że szczoteczki soniczne usuwają osad z kawy i herbaty aż w 80%, a także usuwają do 6 razy więcej płytki, która gromadzi się na naszych zębach w porównaniu do szczoteczki manualnej.

Pośród szerokiej oferty szczoteczek sonicznych ciężko zdecydować się na tę właściwą, dlatego też warto zasugerować się opiniami i rankingami. Jedną z najlepszych propozycji jest szczoteczka soniczna SEYSSO, która zdobyła miano prawdopodobnie najszybszej szczoteczki sonicznej. Pracuje w 3 trybach: clean, soft, a także whitening dzięki czemu możemy dostosować ją do własnych potrzeb. Co więcej odznacza się stylowym wyglądem, a w zestawie posiada eleganckie etui, dzięki czemu nadaje się również dla osób często podróżujących.

Dodaj komentarz