Jakie niedoskonałości skóry i ciała redukuje karboksyterapia?


Jakie niedoskonałości skóry i ciała redukuje karboksyterapia?
W wielu dzisiejszych kuracjach kosmetycznych sięga się po składniki, które występują naturalnie w przyrodzie – nawet w organizmie człowieka. Tak jest m.in. w przypadku karboksyterapii. W tym zabiegu wykorzystuje się precyzyjne aplikacje dwutlenku węgla, co pozwala na całkowite bądź częściowe zredukowanie różnych niedoskonałości, np. blizn i rozstępów.

Dlaczego akurat dwutlenek węgla?

Dwutlenek węgla kojarzy się przede wszystkim ze związkiem chemicznym, który rośliny wykorzystują w procesie fotosyntezy. Występuje on w stanie wolnym w atmosferze i jest m.in. produktem tworzącym się podczas spalania oraz oddychania. Może również powstawać na skutek utleniania i fermentowania substancji organicznych, np. w zakładach przetwórstwa spożywczego. Skąd jednak pomysł na to, aby dwutlenek węgla zastosować w kosmetyce, a konkretnie – w karboksyterapii?

Okazuje się, że precyzyjna iniekcja CO2 w partii ciała poddawanej kuracji skutkuje powstaniem kwasu węglowego. To z kolei prowadzi do pobudzenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych w obszarze zabiegowym. Co więcej, duże znaczenie ma fakt, że dwutlenek węgla występuje w organizmie człowieka i jest dla niego całkowicie obojętny. Dzięki temu karboksyterapia to nie tylko skuteczna, ale też bardzo bezpieczna kuracja kosmetyczna. O ile oczywiście nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia…

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Karboksyterapia to kuracja kosmetyczna o bardzo szerokim zastosowaniu. Iniekcje dwutlenku węgla można wykorzystać zarówno w walce z cellulitem czy zlokalizowanym miejscowo nadmiarem tkanki tłuszczowej, jak i przy redukowaniu różnych niedoskonałości cery. Karboksyterapia pozwala np. na zniwelowanie cieni i worków pod oczami, drobnych zmarszczek czy nawet teleangiektazji (pajączków). Można ją też zastosować w celu poprawy elastyczności skóry w wybranych partiach ciała, np. w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu. Ponadto, z omawianej kuracji korzystają nawet osoby, które borykają się z problemem łysienia. Wykonanie karboksyterapii na skórze w okolicach głowy zapewnia wzmocnienie cebulek i przyczynia się do mniejszego wypadania włosów.

karboksyterapia

Wszystkie te działania zabiegu z CO2 nie są jednak dostępne dla każdej osoby, która zgłosi się do gabinetu. W przypadku tej kuracji nie ma może aż tak wielu przeciwwskazań, ale nadal uniemożliwiają one skorzystanie z iniekcji dwutlenku węgla. Natomiast do najważniejszych przeszkód zalicza się: czas ciąży, choroby serca, ostrą niewydolność nerek lub płuc, ciężkie nadciśnienie tętnicze, cukrzycę oraz jaskrę. Ponadto, z karboksyterapii nie skorzystają osoby, które borykają się z bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi zmianami na skórze.

 

Karboksyterapia na blizny i rozstępy

Współcześnie do salonów urody często zgłaszają się osoby, którym zależy na zlikwidowaniu blizn oraz rozstępów. I nie chodzi tu jedynie o zmiany skórne towarzyszące ciąży. Rozstępy mogą być bowiem rezultatem działania zarówno czynników hormonalnych oraz genetycznych, jak i znacznego wzrostu bądź spadku masy ciała w krótkim czasie czy zaburzeń funkcjonowania tkanki łącznej. W takich okolicznościach warto zdecydować się m.in. na terapię z zastosowaniem dwutlenku węgla. Trzeba jednak pamiętać o tym, że karboksyterapia nie zapewni całkowitego usunięcia wspomnianych zmian na skórze. A już zwłaszcza wtedy, gdy będą to stare blizny lub rozstępy. Wykonanie serii takich zabiegów z CO2 sprawi jednak, że niedoskonałości staną się mniej widoczne i zdecydowanie płytsze.

 

Źródło informacji o karboksyterapii: strona internetowa gabinetu kosmetycznego Qclinique.

Dodaj komentarz