Jakie rolki wybrać dla początkującego?


Jakie rolki wybrać dla początkującego

Wybór sprzętu sportowego, bez względu na to, czy jest to rowerek stacjonarny do ćwiczeń, narty czy rolki, jest niezwykle ważny. Jeżeli zakupimy odpowiedni pod względem jakości oraz funkcjonalności sprzęt, zapewnimy sobie wygodę i komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Myśląc o rolkach, musimy zadbać o nie w sposób szczególny. Pomimo, że dla wielu jest to tylko sport rekreacyjny, to często podczas jego wykonywania dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Najczęściej są to wywrotki. Warto zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo, jednocześnie dopasowując rolki do typu i częstotliwości jazdy.

Dla początkującego rolki najtańsze – błąd numer 1

Często myślimy, że dla osób które rozpoczynają swoją przygodę z konkretnym sportem, najlepsze będzie wyposażenie najtańsze. Tłumaczymy to sobie w ten sposób, iż nie wiadomo, czy aktywność ta się szybko nie znudzi, a sprzęt przeleży najbliższe sezony na strychu lub w piwnicy. Niesie to jednak ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Po pierwsze najtańsze modele rolek, mogą przedstawiać niską jakość i brak odpowiednich zabezpieczeń. Podczas jazdy mogą one ulec uszkodzeniu lub po prostu mogą utrudniać nam poruszanie się. To z kolei może spowodować nasze szybkie zniechęcenie do tego sportu. Po drugie, najtańszy model rolek, w miarę postępów w nauce jazdy, może szybko okazać się bezużyteczny, np. nie będzie można ćwiczyć na nim niektórych ewolucji. Szybko więc będziemy zmuszeni zakupić drugą parą rolek. Nie zachęca się do kupowania najdroższych egzemplarzy, jednak warto wybrać te ze średniej półki cenowej. Niektórzy mogą uważać, że cena nie zawsze świadczy o jakości. Niestety, w przypadku rolek tak właśnie jest – im droższe rolki, tym lepsze materiały z jakich zostały wykonane i tym lepszy komfort jazdy oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania trików. Droższe rolki posiadają również lepiej wyprofilowaną wkładkę i but wewnętrzny, przez co nawet podczas długiej i wyczerpującej jazdy, nie będziemy czuć dyskomfortu.

Typ rolek dla początkującego jest nieważny – błąd numer 2

Rolki to rolki – słyszymy. Wybierz sobie te, które Ci się podobają. O nie, nie! Rolki zawsze muszą być dopasowane do naszych predyspozycji, do umiejętności oraz do kondycji, jaką reprezentujemy. Najlepszymi rolkami na początek, są rolki rekreacyjne lub rolki fitness. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim, posiadają najlepsze parametry do nauki, a po drugie świetnie sprawdzają się na nogach osób, które jeżdżą już od dawna. Z pewnością przez długi czas nie będą Cię ograniczały.

Większe kółka są lepsze – błąd numer 3

Trudno powiedzieć, dlaczego opinia ta jest dość rozpowszechniona. Oczywiście, wśród osób, które doskonale już radzą sobie na rolkach, większe kółka są lepsze, ponieważ pozwalają na duży i szybki rozpęd. Jednak, czy o to chodzi osobom, które zakładają rolki na nogi po raz pierwszy? Zdecydowanie dla nich poleca się zawsze kółka mniejsze. Dzięki nim ma się większa kontrolę nad jazdą, a hamowanie i skręcanie jest o wiele łatwiejsze.
Jeżeli mamy kłopot z wyborem rolek, zawsze warto posiłkować się zazwyczaj fachową wiedzą sprzedawców. Warto także przymierzyć wiele par, i wybrać te, które będą naprawdę komfortowe. Nigdy nie kupuj rolek nawet trochę za małych, ani tych za dużych – rolki muszą pasować idealnie!

Najlepsze na początek przygody z rolkami są rolki rekreacyjne, fitness, które można znaleźć tutaj: http://www.rolki.net.pl/rolki-rekreacyjne-fitness/

Dodaj komentarz