Jakie zabiegi wyszczuplające warto wypróbować?


Jakie zabiegi wyszczuplające warto wypróbować?
Najczęściej bywa tak, że za nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach naszego ciała odpowiedzialni jesteśmy my sami. Po prostu nie dbamy o podstawowe kwestie – zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zmiana trybu życia nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a zbędne centymetry, np. z okolic ud lub brzucha, nie chcą zniknąć? Warto wypróbować profesjonalny zabieg wyszczuplający.

Aktualnie w gabinetach kosmetycznych dostępnych jest wiele kuracji odchudzających, które pozwalają na zniwelowanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać o tym, że każda z dostępnych metod nie tylko ma właściwą sobie specyfikę, ale także sprawdza się w konkretnych obszarach. W związku z tym, zanim wybierzemy odpowiedni zabieg kosmetyczny, powinniśmy najpierw zapoznać się informacjami na temat profesjonalnych sposobów niwelowania zbędnych kilogramów, które są współcześnie stosowane.

 

Masaż – nie tylko na rozluźnienie mięśni

Zabiegi polegające na rozmasowywaniu poszczególnych partii ciała kojarzą nam się najczęściej z działaniami prozdrowotnymi bądź służącymi rozluźnieniu. I jest to oczywiście słuszne myślenie. Niemniej, masaż można także wykorzystać do modelowania sylwetki oraz redukowania zbędnych centymetrów z okolic ud, pośladków, brzucha, bryczesów czy też ramion. Natomiast w gabinetach kosmetycznych używa się do tego nowoczesnej aparatury. To właśnie przy jej zastosowaniu przeprowadza się endermologię LPG, czyli mechaniczny masaż podciśnieniowy. Czym charakteryzuje się ten zabieg i jakie rezultaty przyniesie jego wykonanie?

Endermologia LPG polega na zasysaniu fałdu skóry przy pomocy głowicy ze sterowanymi elektronicznie rolkami. Wspomniane działanie powoduje wydrenowanie wybranych okolic, zwiększenie ich elastyczności oraz rozbicie komórek tłuszczowych. Rezultatem kuracji jest nie tylko pobudzenie organizmu do intensywniejszego usuwania toksyn i ubocznych produktów przemiany materii, ale także wzmocnienie tkanki łącznej. Co więcej, endermologia stymuluje fibroblasty do wytwarzania kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu jest skuteczna w walce z nowopowstałymi rozstępami – wyjaśnia Emilia Rechul, kosmetolog z salonu Qclinique w Warszawie.

Istotnym działaniem, towarzyszącym wykonaniu omawianego zabiegu odchudzającego, jest właściwe zabezpieczenie ciała. W tym celu stosuje się jednoczęściowy kostium wielokrotnego użytku, który chroni przed szczypaniem skóry oraz zaciąganiem włosków. Niewątpliwą zaletą endermologii LPG jest także całoroczna dostępność. Warunki atmosferyczne nie stanowią przeciwwskazania do skorzystania z tej metody.

 

Bezinwazyjne mrożenie komórek tłuszczowych

Kriolipoliza jest obecnie jedną z najpopularniejszych kuracji odchudzających, które są dostępne w salonach kosmetycznych. Metoda ta wyróżnia się zarówno wysoką skutecznością, jak i bezinwazyjnością. W tym przypadku do wykonania zabiegu używa się urządzenia, które pozwala na schłodzenie komórek tłuszczowych nawet do -14 stopni Celsjusza. I co najważniejsze, mrożenie zbędnych kilogramów nie wpływa negatywnie na inne tkanki i narządy oraz jest możliwe do zastosowania o każdej porze roku.

Kriolipolizę wykonuje się na różnych partiach ciała, m.in. na brzuchu, plecach, ramionach, karku, boczkach, pośladach bądź udach. Innymi słowy, kuracja doskonale sprawdza się w walce z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby korzystaniu z tej metody towarzyszyły lekkostrawna dieta, ćwiczenia fizyczne i picie około 2 litrów płynów dziennie. Co więcej, obszary poddawane zabiegom należy odpowiednio nawilżać w ramach pielęgnacji domowej.

 

Skuteczny sposób na zbędne kilogramy i cellulit

Zbędne kilogramy to nie jedyny problem, z którym wiele osób przychodzi do gabinetów kosmetycznych. Równie „popularną” niedoskonałością jest chociażby cellulit. A jak pokazuje praktyka, nieestetyczne pofałdowania skóry są dolegliwością, na którą mogą cierpieć także osoby szczupłe. W takich okolicznością warto pomyśleć o skorzystaniu z karboksyterapii. Kuracja ta jest bowiem uznawana za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie „skórki pomarańczowej” lub rozstępów.

W największym skrócie, w trakcie zabiegu za pomocą cienkiej igiełki wprowadzany jest dwutlenek węgla. Precyzyjna aplikacja CO2, czyli związku naturalnie występującego w organizmie człowieka, odbywa się śródskórnie bądź podskórnie. Wprowadzony dwutlenek węgla wchodzi zaś w reakcję z wodą, dzięki czemu w obszarze poddawanym kuracji powstaje kwas węglowy. Jego utworzenie przyczynia się do rozpuszczenia komórek tłuszczowych, poprawienia drenażu limfatycznego oraz pobudzenia metabolizmu. Ponadto, karboksyterapia wpływa na intensywne dotlenienie oraz odżywienie wybranych partii ciała.

 

Wyszczuplanie przy pomocy ultradźwięków

W trakcie wykonywania tego zabiegu istotne jest wywołanie zjawiska kawitacji. To właśnie ono pozwala na trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych, które znajdują się w okolicach poddawanych kuracji. Kawitacja ultradźwiękowa, bo o tej metodzie mowa, bywa również nazywana nieinwazyjną liposukcją. Zawartość rozbitych komórek tłuszczowych jest tutaj bowiem transportowana przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulega naturalnemu procesowi przemiany materii.

Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie, które emituje ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Co za tym idzie, kuracji tej nie można zastosować w przypadku okolic głowy, szyi bądź klatki piersiowej. Ponadto, przy korzystaniu z terapii wyszczuplającej tego typu niezwykle istotne jest zachowanie diety ubogiej w tłuszcze oraz prowadzenie aktywnego trybu życia. Pozwoli to na spotęgowanie efektów końcowych.

 

Kuracja z zakresu medycyny estetycznej

Kiedy mówimy o medycynie estetycznej, często myślimy o zabiegach umożliwiających zredukowanie różnych problemów skórnych. Pisząc wprost, zagadnienie to kojarzy nam się np. z wstrzyknięciem botoksu. Niemniej, w obrębie medycyny estetycznej znajdują się także metody, które zapewniają zredukowanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Dobrym przykładem takiej kuracji jest mezoterapia igłowa. To zabieg o wielokierunkowym działaniu, zaś jego rezultaty zależą od zastosowanej substancji aktywnej.

Podczas przeprowadzania mezoterapii igłowej wykonuje się nieduże nakłucia, a następnie, przez utworzone kanaliki, wprowadzany jest wybrany preparat. W przypadku redukowania zbędnych kilogramów, zazwyczaj sięga się po substancje o działaniu lipolitycznym – wpływające na rozkładanie tłuszczów do wolnych kwasów tłuszczowych. Mezoterapia igłowa jest również doskonałym sposobem na inne niedoskonałości: cellulit oraz rozstępy – opowiada Emilia Rechul.

 

Niewątpliwym atutem zabiegów wyszczuplająco-modelujących, które zostały przed chwilą opisane, jest możliwość ich wykonywania praktycznie o każdej porze roku. Dzięki temu nawet okres letni będzie dobrym czasem do rozpoczęcia walki ze zbędnymi kilogramami. Nie zapominajmy jednak o tym, że z przeprowadzaniem kuracji odchudzającej wiążą się pewne zalecenia oraz przeciwwskazania. Niekiedy istotne jest również posiadanie aktualnych wyników badań, np. krwi. Ma to duże znaczenie, gdyż niezależnie od niedoskonałości ciała, które chcemy usunąć, najważniejsze zawsze powinno być nasze zdrowie.

Facebook Comments