Koloryzacja włosów u mężczyzn


Koloryzacja włosów u mężczyzn
Koloryzacja włosów była dawniej wyłącznie domeną kobiet.

Dla kobiet przeznaczone są setki produktów do farbowania włosów na tysiące kolorów np. Garnier.  Malowanie włosów przez przedstawicieli płci przeciwnej również staje się coraz popularniejsze. Panowie często jednak wstydzą się przyznać do tego faktu. Czy mężczyznom wypada malować włosy? Jakie są zasady poprawnej koloryzacji?

Kiedy mężczyźni malują włosy?

Umiejętnie ufarbowane włosy na naturalny, dobrze dopasowany odcień poprawią samopoczucie i nie będą wyglądać groteskowo. Panowie, w odróżnieniu od kobiet, decydują się zwykle na koloryzację włosów dopiero w chwili, gdy spowalnia ich naturalna produkcja pigmentu, a w efekcie pojawiają się pierwsze siwe włosy. Innym problemem, ze względu na który mężczyźni decydują się na pomalowanie włosów jest łysienie męskie. Jest to stan chorobowy związany z męskimi hormonami płciowymi, które są produkowane w korze nadnercza i jądrach. Decydując się na zabarwienie włosów początkowe etapy łysienia dają się zakamuflować.

Jak dobrze wybrać kolor?

W sklepach stacjonarnych i internetowych, np. superkoszyk.pl dostępne są farby do włosów przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Ich zadaniem jest bezpieczna i skuteczna zmiana koloru włosów na naturalny odcień. Najlepszym rozwiązaniem dla panów o kolorze włosów od średniego blondu po czarny jest sięgnięcie po kremy repigmentacyjne, które zawierają w swoim składzie pigmenty podobne do naturalnych. Tego typu produktów używa się podobnie jak szamponów. Z każdym myciem włosy wchłaniają pigment, aż do całkowitego zniknięcia siwizny. Rozwiązaniem dla panów z problemem łysienia jest delikatne rozjaśnienie włosów. Nieznacznie rozjaśnione włosy nie będą tak mocno odróżniać się od koloru skóry głowy, jak włosy ciemne. W przypadku łysienia typu męskiego warto sięgnąć po spowalniające proces wypadania włosów odżywki, które aktywizują cebulki włosów.

Czy wiesz, że…?

Włosy farbowano już w starożytności. W tym celu zwykle wykorzystywano hennę, która malowała włosy na ciemno. Do umalowania włosów na kolor blond wykorzystywano mieszankę z popiołu, pasty z gliny i koziego tłuszczu. Głowę z nałożonym preparatem należało trzymać na słońcu.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Koloryzacja włosów u mężczyzn