Kosmetyki mineralne – ekologiczny makijaż na miarę XXI wieku


Kosmetyki mineralne
Kosmetyki mineralne to najlepszy dowód na to, że prosty, naturalny skład może być o wiele bardziej wartościowy, niż wymyślne formuły bazujące na syntetycznych substancjach. Z uwagi na swoje cenne właściwości i doskonałe efekty makijażowe, kosmetyki mineralne zdobywają sobie coraz liczniejsze grono fanek. Dlaczego warto mieć je w swojej kosmetyczce?

Nowoczesne, zdrowe, efektowne – kosmetyki mineralne i ich właściwości

Do produkcji standardowych kosmetyków wykorzystywane są liczne sztuczne substancje, które choć wpływają na trwałość preparatów i końcowe rezultaty makijażowe, nie koniecznie wykazują dobroczynny wpływ na naszą cerę. Wręcz przeciwnie – kosmetyki tradycyjne, na etykiecie których najczęściej znaleźć można mnóstwo syntetycznych substancji o skomplikowanym nazewnictwie, mogą powodować podrażnienia i reakcje uczuleniowe, pogarszać ogólną kondycję cery, a nawet przyczyniać się do jej wcześniejszego starzenia.

Odwrotnie jest w przypadku kosmetyków mineralnych. Ich istotą jest ekologiczny, zdrowy dla cery skład, w którym znaleźć można wyłącznie naturalne substancje pozyskane z surowców mineralnych, między innymi: mikę, tlenek cynku, tlenek żelaza, krzem, glinkę kaolinową, błękit ultramarynowy. Poszukując dobrych kosmetyków mineralnych, warto jednak najpierw przyjrzeć się ich składowi – niektóre tylko z nazwy je przypominają, a obok substancji mineralnych, zawierają w sobie również szereg chemicznych związków.

Jedną z marek produkujących kosmetyki złożone w stu procentach z czystych minerałów jest Earthnicity. W składzie tych preparatów nie znajdziemy żadnych syntetyków ani wypełniaczy mogących powodować podrażnienia lub w jakikolwiek inny sposób źle wpływać na cerę. Brak w nich sztucznych barwników, aromatów, alkoholu, parabenów, talku, tlenochlorku bizmutu i innych szkodliwych substancji, które tak często spotkać można w składzie kosmetyków na co dzień kupowanych w drogeriach. Dużym atutem produktów Earthnicity jest fakt, iż są to kosmetyki wegańskie – nie zawierają w sobie żadnych odzwierzęcych składników, dlatego mogą być stosowane przez wegan, wegetarian oraz wszystkie osoby myślące i żyjące ekologicznie.

Oto główne właściwości kosmetyków mineralnych Earthnicity:

– są bezpieczne dla skóry, nie zawierają żadnych substancji sztucznych
– wykazują działanie pielęgnujące, a nawet lecznicze
– idealnie kryją niedoskonałości
– dobrze integrują się z cerą, nie powodują efektu maski
– z uwagi na doskonałą konsystencję i zróżnicowaną, ciekawą kolorystykę, pozwalają osiągnąć bardzo efektowny makijaż bez względu na typ urody
– są odporne na działanie wody i innych czynników, przez co są idealne dla sportsmenek
– są trwałe, świetnie nadają się dla aktywnych kobiet poszukujących metody na długo utrzymujący się make-up

Koniec problemów z makijażem! Earthnicity wybawieniem dla osób z problematyczną cerą

Kobiety posiadające cerę trądzikową i nadwrażliwą oraz borykające się z nawracającymi reakcjami alergicznymi, łojotokiem, przebarwieniami oraz tym podobnymi mankamentami skórnymi, często miewają duży kłopot ze zrobieniem makijażu. Przeszkodę stanowią kosmetyki, które jeszcze bardziej nasilają kłopoty z cerą, wywołując stany zapalne i nieestetyczne efekty. Stosując podkłady, pudry, róże oraz inne kosmetyki z palety Earthnicity, nie trzeba rezygnować z make-upu, ponieważ są to preparaty w pełni bezpieczne. Są lekkie, nie zatykają porów, pozwalają skórze normalnie oddychać, nie podrażniają. Nie powodują żadnych reakcji uczuleniowych, dlatego są to idealne kosmetyki dla alergików. Preparaty kosmetyczne Earthnicity są też dobrym rozwiązaniem dla osób z cerą tłustą – świetnie matują, absorbują sebum i zapobiegają „świeceniu się” cery.

Niezaprzeczalną zaletą kosmetyków Earthnicity jest ich działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, a jednocześnie łagodzące – dla osób z cerą trądzikową, nadwrażliwą, łojotokową i alergiczną może być to zatem dodatkowy sposób na skuteczną walkę z uporczywymi dolegliwościami skórnymi. Ze względu na własności pielęgnujące, kojące i ochronne, kosmetyki mineralne Earthnicity polecane są również osobom, które niedawno przeszły zabiegi kosmetyczne albo medyczne, a ich cera wymaga wzmożonej troski.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Earthnicity Minerals Polska: https://www.earthnicity.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kosmetyki mineralne – ekologiczny makijaż na miarę XXI wieku