Kosmetyki naturalne do cery trądzikowej


Kosmetyki naturalne do cery trądzikowej
Kosmetyki naturalne do cery trądzikowej mogą się okazać skutecznym remedium dla osób, które od lat walczą o zdrową i piękną skórę. Kosmetyki ekologiczne pozbawione są sztucznych substancji chemicznych, które bywają nie tylko nieskuteczne, lecz także mogą dodatkowo podrażnić wrażliwą skórę. Aby uniknąć takich problemów, warto wypróbować działanie naturalnych składników pochodzenia roślinnego!

Jak wybrać kosmetyki naturalne do cery trądzikowej?

Oferta kosmetyków naturalnych jest naprawdę szeroka, dlatego wybór tych odpowiednich do pielęgnacji cery trądzikowej może się okazać trudny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z naturalnymi substancjami pielęgnacyjnymi. Aby uzupełnić nieco swoją wiedzę i zaspokoić ciekawość, warto zaufać osobom, które tworzą kosmetyki naturalne. Doskonałym kompendium wiedzy może być blog Clochee. W naszym krótkim poradniku przedstawimy kilka podstawowych wskazówek pomocnych przy doborze odpowiednich kosmetyków do cery trądzikowej. Powinniśmy pamiętać o tym, że właściwa pielęgnacja problematycznej skóry wymaga stosowania kilku zasad:

Oczyszczanie

Codzienny rytuał cery trądzikowej zawsze należy zacząć od oczyszczania. Dzięki temu usuniemy nadmiar łoju i martwy naskórek. Oczyszczanie powinno być jednak jak najbardziej łagodne. Reakcją obronną skóry na zbyty częste i intensywne oczyszczanie będzie bowiem nadprodukcja sebum, stanowiącego naturalną barierę ochronną skóry. Dlatego też najlepsze do codziennego mycia twarzy są kosmetyki zawierające naturalne oleje.

Tonizowanie

Tonizowanie to kolejny etap oczyszczania skóry, którego celem powinno być przywrócenie jej naturalnego pH. Tonik, zwłaszcza ten przeznaczony do cery trądzikowej powinien mieć także działanie antybakteryjne, odświeżające i złuszczające. Ponadto nie powinien zawierać alkoholu, który mógłby podrażnić skórę. Warto sięgnąć po tonik zawierający ekstrakt z róży damasceńskiej, który wykazuje działanie gojące i przeciwzapalne, szczególnie cenne przy stanach zapalnych będących jednym z objawów trądziku pospolitego.

Złuszczanie

Jednym ze sposobów na walkę z trądzikiem jest regularne usuwanie martwego naskórka. Dzięki temu zapobiegniemy zatykaniu się porów poprzez gromadzenie się w nich nadmiaru łoju i zanieczyszczeń wywołujących stany zapalne. Aby nadmiernie nie wysuszać i nie podrażniać skóry trądzikowej, należy jednak unikać gruboziarnistych mechanicznych peelingów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą delikatne peelingi enzymatyczne oparte na naturalnych składników. Doskonałe działanie złuszczające i wygładzające wykazują enzymy pozyskiwane z owoców.

Naturalne maseczki do cery trądzikowej

Codzienny rytuał pielęgnacyjny warto wzbogacić raz w tygodniu o głęboko oczyszczającą maseczkę. Dobrym wyborem mogą się tu okazać naturalne maseczki zawierające białą glinkę, która dodatkowo wyrównuje koloryt skóry, nawilży ją i załagodzi podrażnienia.

Nawilżanie

Aby nasza skóra była w pełni zdrowa, powinniśmy także pamiętać o codziennym nawilżaniu. A nie chcąc pogłębiać problemów z trądzikiem, warto sięgać po naturalne preparaty o lekkiej konsystencji. Dobry wyborem będą kremy zawierające naturalne olejki lub masło shea, które sprawdza się w pielęgnacji każdego typu cery i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Konsekwentne stosowanie tych kilku zasad z pewnością pomoże nam załagodzić objawy uporczywego trądziku. Sprawdzą się one także w pielęgnacji innych typów cery. Jest to bowiem uniwersalny schemat, który pozwoli nam przywrócić skórze naturalne piękno i równowagę.

Publikacja: insane.agency

Dodaj komentarz