Krótki poradnik dla osób które nie lubią latać


Krótki poradnik  dla osób które nie lubią latać
Podróże w odległe zakątki mogą być niezwykle przyjemne. Sama myśl o odmiennej kulturze, obyczajach i krajobrazach jest pozytywnie motywująca. Co jeśli jednak niektórzy z Was na myśl o podróży samolotem sztywnieją, dostają gęsiej skórki lub po prostu czują lekki dyskomfort? Podpowiemy o czym warto pomyśleć przed lotem i co można zrobić w trakcie lotu aby podróż wydała się przyjemniejsza.

Przede wszystkim wiedza uspokaja. Warto przed podróżą poczytać trochę o tym jak jest skonstruowany samolot,  jakie kryteria są wymagane od personelu i pilota oraz co mówią statystyki na temat bezpieczeństwa.

            Przed odlotem przede wszystkim zadbajcie o siebie tzn zjedźcie, wypijcie dużo płynów i ewentualnie pomyślcie o czymś cieplejszym na wypadek, gdyby z emocji zrobiło Wam się chłodniej w samolocie. Gdyby nagle jednak zaczął doskwierać Wam głód podczas lotu to bez obaw, gdyż na pokładzie większości samolotów serwowane są posiłki na gorąco i na zimno. Jednak z zamówieniem w serwisie pokładowym będziemy musieli chwilkę poczekać, gdyż podczas startu zabrania się spacerowania i jest konieczność zapięcia pasami. Gdy już serwis będzie przyjmował zamówienia warto pamiętać, że posiłków bogate w węglowodanowe pozwalają organizmowi lepiej przystosować się do zmiany czasowej a  produkty białkowe pozwalają na uczucie sytości na dłużej.

Czasami warto zaopatrzyć się  w jakieś dropsy szczególnie na czas startu i lądowania, gdy następuje nagła zmiana ciśnienia co u niektórych może wywołać dyskomfort w uszach.

            Podczas lotu pamiętajmy o piciu wody. Podczas podróży nasz organizm się odwadnia, więc najlepiej jest pić przez cały okres lotu. Unikajmy spożywania dużej ilości kawy, która często jest przyczyną odwodnienia. Lepiej wybrać herbatę zieloną lub białą, która będzie działała orzeźwiająco. Wystrzegajmy się picia alkoholu, którego nadmiar spowoduje uczucie zmęczenia, apatii i zwiększonego zapotrzebowania na wodę. A w wyjątkowo dużych ilościach mdłości i zawroty głowy oraz zatrucie co na długie podróże nie jest wskazane.

            Niezwykle pomocna na długie dystanse może okazać się poduszka podróżna, która ułatwi zasypianie w samolocie i dodatkowo odciąży naszą szyję. Jeśli masz wyjątkowo płytki sen dodatkowo możesz pomyśleć o opasce na oczy. W ciągu dnia światło przedostaję się prze okna samolotu, których nie można zamykać podczas startu i lądowania.

            Czekając na swój lot ludzie często sięgają po komórkę, zapominając o jej naładowaniu. Pamiętaj o jej wcześniejszym podładowaniu. Zawsze możesz ze sobą zabrać power banki czyli zewnętrzne, przenośne źródło zasilania. Pozwoli on zapomnieć o problemach z rozładowanym sprzętem przenośnym takim jak: telefon, tablet, aparat czy kamera itp.

            Według niektórych ekspertów osoby, które nie lubią turbulencji i panicznie ich się boją powinny siadać pośrodku samolotu czyli w okolicy skrzydła, bliżej środka ciężkości samolotu.

 Jeśli jesteś śpiochem podczas każdej podróży samolotem warto abyś pomyślał o miejscu przy oknie, gdyż w ten sposób nikt nie będzie Ci przeszkadzał wychodząc do łazienki czy korzystając z serwisu pokładowego.

            Niektórym na wyciszenie emocji podczas startu i lądowania pomaga muzyka, oddychanie, czytanie i wiele innych form relaksacyjnych. Każdy musi znaleźć swój złoty środek dzięki czemu podróż samolotem będzie miłym akcentem urlopu, długich wakacji czy paru dni poza domem.

Redakcja portalu mazuryairport.pl
Artykuł został przygotowany przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury – prawdopodobnie najładniej położone lotnisko w Polsce.

Dodaj komentarz