Krzesełko schodowe Homeglide – sposób na pokonanie schodów


Krzesełko schodowe Homeglide – sposób na pokonanie schodów
Jeżdżące krzesełko schodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych pozwoli Ci skutecznie zlikwidować bariery architektoniczne w Twoim domu.

Życie bez barier to marzenie osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku. Większość z nich musi na co dzień zmagać się ze schodami, które często stanowią przeszkodę uniemożliwiającą samodzielne wyjście z domu. Skutecznym sposobem na jej pokonanie jest montaż komfortowego krzesełka schodowego HomeGlide. Zobacz, dlaczego warto je mieć w swoim domu!

Czym jest krzesełko schodowe?

To rodzaj windy domowej, która porusza się tuż nad schodami, bezpiecznie przewożąc pasażera na wyższy lub niższy poziom. Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak przytulny i estetycznie wykonany fotel, w rzeczywistości jest specjalistycznym urządzeniem przeznaczonym do profesjonalnego przewożenia osób niepełnosprawnych oraz w podeszłym wieku. Stanowi ono idealne rozwiązanie dla seniorów mieszkających samotnie w jednorodzinnych domach, ponieważ pozwala im na w pełni samodzielne pokonywanie schodów, przywracając radość z życia i niezależność. Jeżdżące krzesło schodowe HomeGlide to korzystna cenowo alternatywa dla innych wind krzesełkowych. Marka Windy Schodowe oferuje je obecnie w najniższej cenie w Polsce, a przy tym wykonuje bezpłatny kosztorys, który należy dołączyć do wniosku o dofinansowanie na likwidację barier ze środków PFRON. Więcej informacji o cenach i wysokości dofinansowania znajdziesz na końcu artykułu.

Składane krzesło schodowe

Likwidacja barier to nie wszystko

Krzesełko HomeGlide zostało stworzone po to, by pomóc osobom o ograniczonej sprawności ruchowej w pokonywaniu schodów i tym samym umożliwić im swobodne poruszanie się po całym domu. Inżynierowie, którzy opracowali projekt jeżdżącego krzesełka, skupili się jednak nie tylko na jego funkcjonalnościach, ale także na tym, by zapewnić pasażerowi maksymalne bezpieczeństwo i komfort korzystania z urządzenia. Wyposażyli je więc w intuicyjny system sterowania za pomocą joysticka, z którego obsługą bez problemu poradzi sobie osoba w podeszłym wieku. Na Twoje życzenie możemy zastąpić joystick pilotem zdalnego sterowania. Każde krzesełko ma wbudowane pasy bezpieczeństwa, które utrzymują osobę niepełnosprawną w stabilnej pozycji, podobnie jak wygodne w użyciu podłokietniki. Ponadto winda domowa ma wmontowany system czujników, które zatrzymują ją w razie wykrycia niespodziewanej przeszkody na torze jezdnym – np. pozostawionego po remoncie kartonu lub torby z zakupami. Dzięki temu osoba korzystająca z krzesełka HomeGlide ma zapewnione pełne bezpieczeństwo podczas pokonywania schodów. Możliwość złożenia urządzenia sprawia natomiast, że zajmuje ono niewiele miejsca, pozwalając pozostałym domownikom na swobodne wchodzenie i schodzenie po stopniach.

homeglide pasy bezpieczeństwa

Gdzie można zamontować krzesełko HomeGlide?

Tego typu windę można założyć wewnątrz budynku na schodach o torze prostym. Jeżeli masz w domu schody kręte lub dwubiegowe, skontaktuj się z firmą RAV-NET – właścicielem marki Windy Schodowe – w celu wyboru urządzenia odpowiedniego do Twoich warunków architektonicznych. W przypadku krzesełka schodowego HomeGlide minimalna szerokość schodów powinna wynosić 68 cm, a ich kąt nachylenia może się wahać w granicach od 28 do 53 stopni. Maksymalny udźwig urządzenia wynosi 125 kg, istnieje też możliwość zamówienia windy krzesełkowej przystosowanej do przewożenia osób o wadze sięgającej 146 kg. Jeżeli wybierzesz standardową, pięciometrową szynę, po której porusza się krzesełko, długość Twoich schodów powinna być od niej nieco krótsza. Urządzenie jest dostępne także w wersji „Extra”, w której możesz zamówić m.in. składaną szynę, która pozwoli Ci na większą oszczędność miejsca w domu.

Krzesełko łatwe w obsłudze

Życie bez barier jest piękne!

Estetyczne wykonanie krzesełka HomeGlide sprawi, że szybko stanie się ono prawdziwą ozdobą Twojego domu. Jego atrakcyjny design świetnie prezentuje się zarówno na tle nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju wnętrz, a możliwość wyboru koloru tapicerki (za dopłatą) pozwala na idealne dopasowanie windy krzesełkowej do wyglądu przestrzeni pomiędzy piętrami. Aby zachować urządzenie w czystości, wystarczy raz po raz przetrzeć jego szynę suchą szmatką. Nie musisz więc inwestować w częste zabiegi konserwacyjne, by utrzymać na długo przyjemny wygląd jeżdżącego fotelika. Z estetycznym krzesełkiem HomeGlide likwidowanie barier architektonicznych to prawdziwa przyjemność!

Winda krzesełkowa różne kolory

Zdobądź dofinansowanie i obniż koszty

Najtańsza winda krzesełkowa dla niepełnosprawnych może mieć teraz jeszcze niższą cenę! Standardowo koszt urządzenia i montażu krzesełka wynosi ok. 8 000 zł, jeżeli długość schodów w linii prostej nie przekracza 4,5 metra. Wystarczy jednak skorzystać z dofinansowania ze środków PFRON na likwidację barier dla osób niepełnosprawnych, by obniżyć tę kwotę nawet o 95%. Aby prawidłowo złożyć wniosek, dołącz do niego kosztorys obejmujący montaż krzesełka HomeGlide. Jeżeli chcesz uzyskać bezpłatną wycenę niezbędną do otrzymania dofinansowania lub dowiedzieć się więcej o windach krzesełkowych, skontaktuj się z ekspertami z firmy RAV-NET Rafał Kurzyna – właściciela renomowanej marki Windy Schodowe, która oferuje najtańsze na rynku krzesełka HomeGlide.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania pod numerami tel.: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002. Czekamy też na Twoją wiadomość pod adresem e-mail: [email protected].

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

RAV-NET Rafał Kurzyna

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz