Łagodzenie objawów zakażeń intymnych


Łagodzenie objawów zakażeń intymnych
Zakażenia i infekcje intymne dotykają bardzo wielu kobiet. Jak poradzić sobie z dyskomfortem związanym z pojawieniem się infekcji? Jakie produkty mogą nam pomoc?

Tak, jak dbamy o prawidłową dietę, o utrzymanie dobrej sylwetki, tak samo należy dbać o zdrowie intymne. Szczególnie wtedy, jeżeli mamy skłonność do powracających infekcji. Świąd, pieczenie, upławy – to mogą być objawy zakażeń intymnych. Pojawiające się obrzmienie warg sromowych, pojawiająca się inna niż zazwyczaj wydzielina, zaczerwienienie pochwy są objawami zakażeń grzybiczych lub bakteryjnych. Istnieją na rynku preparaty, dzięki którym łatwiej uporasz się z infekcją, a gdy minie, zapobiegniesz jej nawrotom. Ułatwiają regenerację śluzówki i odradzanie się mikroflory pochwy. Jednym z takich produktów jest probiotyk w postaci żelu prOVag żel, który zalecany jest do stosowania w przypadku skłonności do stanów zapalnych, podrażnień, suchości zewnętrznych narządów płciowych. Zwrócić uwagę na niego powinny kobiety, które są podatne na powracające problemy z układem płciowo-moczowym. proOVag żel wspomaga leczenie zakażeń bakteryjnych i grzybiczych w okolicach intymnych – pomaga utrzymać prawidłowe, kwaśne pH, nawilża i pielęgnuje, wzmacnia fizjologiczna mikroflorę, sprawia, że błona śluzowa jest nawilżona, łagodzi wszelkie podrażnienia.

Żel ten posiada w swoim składzie wyjątkową substancję aktywną – skoncentrowane naturalne metabolity Lactobacillus, wytwarzane przez bakterie kwasu mlekowego. Pozytywna opinia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego może jedynie potwierdzić skuteczność produktu, a liczne nagrody i certyfikaty jego wyjątkowość wśród produktów dostępnych na rynku.

Stosowanie prOVag żelu może być dwojakie: doraźne w stanach infekcji i zakażeń oraz profilaktyczne. Oprócz tego, że wspomaga leczenie zakażeń, łagodzi objawy infekcji, poprawia komfort codziennego życia, można stosować go profilaktycznie, szczególnie w przypadku zwiększonego prawdopodobieństwa wystąpienia stanów zapalnych, czyli podczas antybiotykoterapii, ciąży i połogu, czasu klimakterium, po depilacji, w podróży, jest odpowiedni dla kobiet korzystających z basenu czy sauny.

 Niezwykle istotny jest fakt, że produkt ten, będący probiotykiem, jest idealnie dopasowany do mikroflory Polek. Ważne jest, by produkt był jak najlepiej dopasowany do mikroflory osób mieszkających w danej szerokości geograficznej – różnice między populacjami są dość duże i istotnie wpływają na skuteczność probiotyków.


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Łagodzenie objawów zakażeń intymnych

 • Renia

  Z każdą infekcją należy udać się do ginekologa, bo tylko leki na receptę mogą skutecznie ją wyleczyć. Inna sprawa jest z zapobieganiem infekcjom, kompleksowe podejście jakie opisane na stronie: http://piramidazdrowiaintymnego.pl/, zwraca uwagę na właściwy dobór; płynu do higieny intymnej, żelu, probiotyku.

 • Lena Rutka

  Przy problemach intymnych takich jak upławy u mnie sprawdza
  się invag. Kapsułki szybko normalizują ilość wydzieliny, nawilżają śluzówkę i chronią
  przed rozwojem infekcji. Nie bruzdą bielizny, a ich niewielki rozmiar ułatwia
  zakładanie.