Laserowe usuwanie przebarwień i blizn po trądziku


Laserowe usuwanie przebarwień i blizn po trądziku
Usuwanie blizn, blizn potrądzikowych i przebarwień to często możliwość pozbycia się kompleksów. Każda z kobiet, która boryka się z bliznami, czy niedoskonałościami skóry z reguły przez długie lata uczyła się akceptacji swojego wyglądu. Przez nagonkę na “sztuczne piękno”, wiele kobiet cierpi na ogromne problemy samoakceptacji ze względu na wygląd twarzy i nie tylko.  Jeśli mamy możliwości finansowe laseroterapia jest bez wątpienia jedną z najskuteczniejszych metod.

1. Laser frakcyjny – skuteczna metoda leczenia i usuwania blizn
2. Skąd biorą się przebarwienia i jak powstają blizny po trądziku?

Laser frakcyjny – skuteczna metoda leczenia i usuwania blizn

Jeśli podejmujemy decyzję o zabiegu laserowym, to należałoby skorzystać z usług renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. Jednym z polecanych gabinetów jest klinika medycyny estetycznej Esthe Zone, który posiada bogatą ofertę zabiegową. Między innymi właśnie laseroterapię, radiofrekwencję mikro igłową, czy modelowanie sylwetki. W klinice do zabiegu laseroterapii używa się najwyższej klasy laser frakcyjny, którego wiązka laserowa ma długość 1064 nm. Laser ten przeznaczony jest typowo do zabiegów leczenia i usuwania blizn. Nie tylko tych potrądzikowych, ale również rozstępów, czy blizn pooperacyjnych.
Usuwanie laserowe blizn jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu i usuwaniu blizn. Zabiegi laserowe mają również pozytywne efekt uboczny – wygładzają płytkie zmarszczki. Sprawiają również, że cera staje się widocznie gładsza. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak ich ilość jest uwarunkowana zazwyczaj stanem blizn i głębokością, a także ilością. Ilość zabiegów ustala się na konsultacji w gabinecie. Jednak, aby uzyskać zadowalający efekt podczas usuwania blizn potrądzikowych, to należałoby umówić się na minimum trzy sesje laseroterapii.

Skąd biorą się przebarwienia i jak powstają blizny po trądziku?

Blizna sama w sobie to naturalny etap, który występuje podczas gojenia się skóry wskutek jej uszkodzenia. Fachowo nazywamy to powstaniem tkanki łącznej włóknistej. Blizny potrądzikowe są wynikiem gojenia się stanu zapalnego skóry. Głębokość blizn i ich rozmiar uwarunkowany jest sposobem leczenia, rodzajem trądziku, czy też szybkością wdrożenia odpowiedniego leczenia. Niestety sami sobie też jesteśmy winni i przyczyniamy się do powstawania blizn. Jak? Usuwają wykwity skórne samemu. Część z nas, jak nie większość nie przyzna się oficjalnie do tego, bo się wstydzi. Jednak prawda jest taka, że często wyciskamy, czy nakłuwamy pryszcze, które pojawiają się na naszej twarzy. Co może doprowadzić do poważnego w skutkach zakażenia, a nie tylko powstania blizn. 
Powstałe blizny potrądzikowe możemy podzielić na dwa rodzaje:
• blizny zanikowe – ten rodzaj blizn występuje najczęściej w postaci zagłębień w skórze. Charakteryzują się one różną wielkością i głębokością. Mogą być płytkie lub bardzo głębokie. Blizny zanikowe mogą powstać pojedynczo i być od siebie oddzielone lub w skupiskach, co niekiedy tworzy jedną dużą bliznę. Występują z reguły na twarzy, szyi i plecach.
• bliznowce – to drugi rodzaj blizn występujących wskutek uszkodzenia tkanki. Zaliczają się do rodzaju blizn przerostowych. Zazwyczaj występują w postaci guzków. Uwypuklają się na skórze. Mogą również przybierać czerwoną barwę. Blizny przerostowe zazwyczaj się większych rozmiarów, a ich występowanie możemy wyróżnić szczególnie na plecach, dekolcie, ramionach, czy w okolicy mostka. 
Zabiegi laseroterapii szczególnie poleca się osobom, które chcą poprawić wygląd swojej cery i pozbyć się blizn. Dzięki takiemu zabiegowi odzyskujemy pewność siebie i możemy cieszyć się wygładzoną skórą. 

Dodaj komentarz