Leczenie wypadania włosów – poznaj możliwości poprawy własnego wyglądu


Leczenie wypadania włosów – poznaj możliwości poprawy własnego wyglądu
Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większej ilości osób. Skuteczna diagnostyka oraz ustalenie najbardziej odpowiedniej metody leczenia potrafi przynieść oczekiwane efekty. Nie bez znaczenia jest tu wybór odpowiedniej kliniki. Dobrym rozwiązaniem jest współpraca z Klinika MD Medmix.

Leczenie wypadania włosów – od czego zacząć?

Leczenie wypadania włosów należy zacząć oczywiście od diagnostyki i określenia przyczyny problemów. A te mogą być naprawdę różnorodne. Do najczęstszych przyczyn wypadania można zaliczyć:

– zaburzenia hormonalne,
– problemy skórne (grzybica skóry, łojotokowe zapalenie skóry głowy),
– łysienie plackowate i androgenowe,
– nadmierne stosowanie leków,
– zatrucia, długotrwałe przeziębienie i choroby,
– zbyt częste farbowanie włosów,
– schorzenia na tle psychicznym.

Przeszczep włosów – na czym polega?

Zdecydowanie warto sobie uświadomić, że przeszczep włosów jest obecnie jedyną skuteczną metodą pozwalającą na osiągniecie zamierzonych efektów. Przeszczep włosów może być stosowany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zabiegi można wykonywać w przypadku leczenia blizn pourazowych i poparzeniowych – także u dzieci. Przeszczep włosów wykonywany jest w przypadku:

– wszechstronnego łysienia,
– łysienia pourazowego, pooperacyjnego, oparzeniowego,
– blizn pooperacyjnych,
– ubytków włosów w okolicach brwi, rzęs, wąsów czy brody,
– ponownego odtworzenia zarostu na brodzie.

Zabieg przeszczepienia włosów prowadzony jest przez doświadczony personel, który wykorzystuje do tego najbardziej zaawansowane urządzenia. Pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu, praca rozpoczynana jest od pobierania mieszków włosowych z bocznej i tylnej części głowy. Implantacja mieszków włosowych to drugi etap zabiegu. Mieszki implantowane są w miejscu biorczym.

Leczenie wypadania włosów przeszczepem – zalety

Największą zaletą przeszczepu włosów jest oczywiście potwierdzona skuteczność i widoczny w niedługim czasie efekt. Jednocześnie jest to metoda w największym stopniu nieinwazyjna oraz komfortowa dla pacjenta. Wszystko to dzięki wykorzystywaniu wiedzy doświadczonego personelu oraz najnowocześniejszego sprzętu.

Dodaj komentarz