Leczenie zapalenie pęcherza moczowego


zapalenie pęcherza moczowego
Zapalenie pęcherza moczowego należy do najczęściej występujących infekcji układu moczowego, a przy tym wstydliwych i żenujących dolegliwości, z którą znacznie częściej zmagają się kobiety w różnym wieku. Nie stanowi wprawdzie zagrożenia dla zdrowia lub życia, ale skutecznie utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków.

Jak rozpoznać zapalenie pęcherza moczowego?

Objawy zapalenia pęcherza moczowego potrafią bowiem być dosyć nieprzyjemne i bolesne, dlatego kiedy pojawią się pierwsze charakterystyczne symptomy, należy podjąć natychmiastowe działania, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i bólu. W pierwszej fazie infekcji pojawia się najpierw delikatne, lekkie pieczenie w trakcie oddawania moczu, które z biegiem czasu nasila się, a dodatkowo pojawia się dotkliwy ból w okolicy cewki moczowej. W większości przypadków infekcji towarzyszy również podwyższona temperatura ciała. Osoba chora, mimo spożywania niewielkiej ilości płynów, często odwiedza toaletę, gdzie oddaje niewielkie porcje moczu. Zapalenie pęcherza moczowego pojawia się zwykle w okresie jesienno – zimowym, kiedy następuje gwałtowny spadek odporności organizmu i pojawiają się przeziębienia oraz grypy.

 

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego

Niestety leczenie zapalenia pęcherza moczowego stanowi trudny i długotrwały proces, dlatego tak istotna jest profilaktyka, polegająca przede wszystkim na regularnej i dokładnej pielęgnacji okolic intymnych. Należy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, szczególnie niegazowaną wodą mineralną, dzięki której można pozbyć się z układu moczowego zbędnych bakterii, odpowiedzialnych między innymi za powstawanie infekcji.  Nasilony ból i pieczenie sprawiają, że koniecznością staje się wizyta u lekarza, który zleci odpowiednie badania w celu potwierdzenia diagnozy, a następnie rozpocznie terapię, polegającą na przyjmowaniu przeciwbakteryjnych leków na zapalenie pęcherza, takich jak ogólnodostępna Neofuragina, która skutecznie zwalcza wstydliwą i nieprzyjemną dolegliwość. Neofuragina, w przeciwieństwie do konkurencyjnych, podobnych środków farmaceutycznych nie tylko łagodzi ból i pieczenie, przynosząc ulgę, ale przede wszystkim usuwa przyczyny infekcji, zapobiegając nawrotom choroby. Nieleczone zapalenie pęcherza moczowego prowadzi bowiem do nawrotów infekcji, a nawet poważnych powikłań zdrowotnych.

Dodaj komentarz