Lek na raka naszych ojców-właściwości oleju z konopii


Lek na raka naszych ojców-właściwości oleju z konopii
Konopie prawdopodobnie większości ludzi kojarzą się ze środkami, mającymi na celu wprowadzenie człowieka w stan odurzenia. Jednakże, mało kto wie, że środki z konopi, a szczególnie olej konopny, mają wiele właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim, coraz częściej mówi się o tym, że są skuteczne w walce z nowotworami.

Główne zastosowania konopi medycznej

Niestety, w Polsce stosowanie oleju z konopi indyjskiej jak na razie wciąż jest nielegalne. Jednakże, w wielu krajach na świecie, już od dawna marihuana pomaga łagodzić ból osób chorych na raka. Ponadto, sprawdza się ona znakomicie w zmniejszaniu natężenia skutków ubocznych chemioterapii.

Ostatnimi czasy, coraz więcej badań oraz relacji pacjentów wskazuje na to, że olej z konopi nie tylko łagodzi ból, ale również może być pomocny w leczeniu raka.

Olej konopny a nowotwory

Z powodu uprzedzeń do konopi, wciąż przeprowadza się zbyt mało badań dotyczących wpływu oleju konopnego na nowotwory. Wydaje się, że zakrojone na dużą skalę badania pozwoliłyby opracować skuteczną terapię chorób nowotworowych przy użyciu oleju z konopi.

Uważa się, że olej konopny w większym lub mniejszym stopniu może być pomocny w leczeniu wielu rodzajów nowotworów. Największe nadzieje wiąże się jednak z leczeniem glejaka, czyli najzłośliwszego nowotworu mózgu.

Wyniki badań

Powoli, coraz więcej naukowców przekonuje się co do tego, że warto zbadać działanie oleju z konopi. Dlatego też, co jakiś czas pojawiają się naukowe dowody na posiadanie przez marihuanę właściwości leczniczych.

Niektóre z badań wykazały, że faktycznie kannabinoidy, czyli substancje czynne konopi, hamują rozwój glejaka. Jest to bardzo ważne, gdyż samo chirurgiczne usunięcie glejaka jest już dzisiaj możliwe. Problem jest jednak taki, że ma on tendencje do szybkiego odrastania. Wydaje się więc, że znalezienie sposobu na zahamowanie tego wzrostu byłoby przełomowym odkryciem.

Ponadto, w niektórych przypadkach po podaniu medycznej marihuany dochodziło do zmniejszenia się komórek nowotworowych w mózgu. Oczywiście, wciąż potrzebne są dalsze badania, jednak nie ma wątpliwości, że w mniejszym lub większym stopniu olej z konopi pomaga wyleczyć raka mózgu.

Olej konopny a inne rodzaje nowotworów

Jak już wcześniej wspomniano, najwięcej oczekuje się od oleju z konopi w kontekście leczenia glejaka. Tym nie mniej, wydaje się, że może on być przydatny również w leczeniu innych nowotworów.

Jak na razie, badano wpływ oleju konopnego na nowotwory piersi, prostaty, trzustki, wątroby, krwi, płuc i jamy ustnej. We wszystkich przypadkach, przynajmniej w niektórych badaniach otrzymywano satysfakcjonujące wyniki.

Wydaje się, że o ile nie w każdym przypadku podanie kannabinoidów prowadzi do niszczenia komórek nowotworowych, o tyle prawdopodobnie w przypadku każdego rodzaju nowotworu olej z konopi indyjskich hamuje rozrost komórek rakowych, wstrzymując w ten sposób rozwój choroby.

Stosowanie oleju z konopi indyjskich w Polsce

Niestety, jak na razie, z powodu niezrozumiałych uprzedzeń korzystanie z leczniczych właściwości oleju z konopi indyjskich w Polsce wciąż jest nielegalne.

Całe szczęście, legalny w Polsce jest olej konopny z konopi siewnej. Jest to środek, który znany jest przede wszystkim jako składnik zdrowej diety. Jednakże, okazuje się, że podobnie jak olej z konopi indyjskich, również olej konopny z konopi siewnych ma działanie przeciwnowotworowe. Jest on więc alternatywnym rozwiązaniem dla Polaków, którzy nie mogą legalnie kupić oleju z konopi indyjskich.

Komu pomógł olej z konopi?

Coraz częściej w mediach można usłyszeć o ludziach, którym w wyleczeniu nowotworu pomógł olej konopny. Jakiś czas temu głośna była sprawa cierpiącego na raka mózgu Jakuba Bartola, u którego wskutek stosowania oleju konopnego doszło do znacznej poprawy stanu zdrowia.

Ponadto, również wiele osób ze świata mediów przyznaje się do terapii olejem konopnym. Między innymi piosenkarka Melissa Etheridge przyznaje, że prawdopodobnie nie uporałaby się z nowotworem piersi, gdyby nie konopie, a znany aktor Michael J.Fox cierpiący na chorobę Parkinsona nie byłby w stanie tak dobrze funkcjonować, gdyby nie regularne zażywanie marihuany medycznej.

Dodaj komentarz