Leki nowej generacji, bez recepty: Ketonal


Leki nowej generacji, bez recepty: KetonalInnowacyjne leki pozwalają szybko i bezpiecznie pozbyć się dokuczliwych objawów przewlekłej choroby i ostrych stanów oraz przyspieszają powrót do codziennej aktywności. Jednym z farmaceutyków nowej generacji jest Ketonal bez recepty – specjalista do walki z bólem różnego pochodzenia.

Czym się wyróżnia Ketonal bez recepty?

Ketonal Active, czyli farmaceutyk z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest powszechnie dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych. Wyróżnia się przede wszystkim nietuzinkowym składem i szybkością działania. Sekretem środka jest jego substancja czynna – ketoprofen, czyli organiczny związek chemiczny (pochodna benzofenonu i kwasu propionowego). Uzupełniają ją składniki pomocnicze, usprawniające wchłanianie się leku i rozprowadzanie go po ustroju. Działanie specyfiku opiera się na hamowaniu aktywności prostaglandyn, czyli enzymów odgrywających istotną rolę w rozwijaniu się i utrzymywaniu stanu zapalnego. Preparat bierze również udział w osłabieniu i blokowaniu syntezy przekaźników receptorów bólowych, czym zatrzymuje i cofa symptomy odpowiedzi zapalnej i uciążliwe dolegliwości z nią związane. Ketonal swoją innowacyjną formułę zyskał w październiku 2017 roku, kiedy to ustalono jego jednorazową dawkę na 50 mg ketoprofenu w tabletkach doustnych i wprowadzono do ogólnodostępnej sprzedaży w opakowaniach po 10 i 20 sztuk. Preparat znany jest z szybkiego i silnego działania przeciwbólowego, przeciwzapalnego i przeciwgorączkowego, dlatego cenią go przede wszystkim osoby doświadczające przykrych dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego i mięśniowego. Lek stanowi również cenne narzędzie w walce z niektórymi zespołami bólowymi o różnorodnej etiologii i charakterze. Ketonal bez recepty nosi nazwę Ketonal Active.

Bezpieczne dawkowanie leku Ketonal Active

Ketonal bez recepty przeznaczony jest dla osób powyżej 15. roku życia. Lek należy przyjmować w trakcie posiłku i popijać szklanką wody lub mleka. Tabletkę trzeba połknąć w całości. Nie należy jej rozgryzać, rozdrabniać ani rozpuszczać. Jednorazowo można przyjąć 1 kapsułkę, czyli 50 mg ketoprofenu. Ketonal zaleca się zażywać co 8 godzin, daje to 3 kapsułki w ciągu dnia. Należy uważać, aby nie przekroczyć dobowej maksymalnej porcji ketoprofenu, czyli 150 mg. Przekroczenie dziennej dawki leku nie zwiększa skuteczności terapii. Lek przeznaczony jest do krótkotrwałej walki z dokuczliwymi dolegliwościami. Kuracja nie może przekraczać 5 dni. Objawy utrzymujące się dłużej powinny stanowić przesłankę do bezwzględnej konsultacji i diagnostyki medycznej oraz podjęcia specjalistycznego leczenia. Przyjmowanie i dawkowanie Ketonalu dostępnego bez recepty zawsze jest dokładnie rozpisane na ulotce informacyjnej, dołączonej do opakowania. Przy zakupie leku można również zasięgnąć wskazówek na temat jego działania i dawkowania u farmaceuty.

Na co pomaga Ketonal Active?

Ustępowanie objawów można zaobserwować po 30 minutach od zażycia Ketonalu Active. Lek cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród osób zmagających się z chorobami zwyrodnieniowymi i reumatycznymi układu ruchu. Sprawdza się w walce z różnymi zespołami bólowymi, takimi jak bóle zębów, nerwobóle, bóle korzonkowe i menstruacyjne. Znacznie skraca czas trwania ataków migrenowych oraz pozostałych bólów głowy o umiarkowanym natężeniu, które nie ustępują pod wpływem innych ogólnodostępnych leków przeciwbólowych. Ketonal bez recepty znajduje również szerokie zastosowanie w zwalczaniu przykrych symptomów ze strony układu kostno-stawowego i mięśniowego wśród sportowców, a także osób uprawiających aktywną rekreację, które uległy różnorodnym kontuzjom. Farmaceutyk przynosi szybką ulgę w stanach pourazowych i przeciążeniach powysiłkowych. Pozwala nie tylko ustąpić dolegliwościom bólowym, ale również przyspiesza wchłanianie się obrzęków, obniża temperaturę miejscową ciała, a także zapobiega agregacji płytek krwi, czyli ich zlepianiu się i tworzeniu zatorów w naczyniach krwionośnych. Zmniejsza inne objawy odpowiedzi zapalnej, powstałe w wyniku rozległych uszkodzeń wielotkankowych, jak sztywność stawów, zwiększone napięcie mięśniowe czy tkliwość dotykowa. Ketonal jest także polecany pacjentom po zabiegach operacyjnych. Szerokie spektrum działania leku sprawia, że jest on najczęściej wybieranym specyfikiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez osoby pragnące szybko wrócić do codziennej aktywności.

Dodaj komentarz