Lubisz spędzać urlop w aktywny sposób? Sprawdź, jaką polisę wybrać!


Lubisz spędzać urlop w aktywny sposób? Sprawdź, jaką polisę wybrać!
Nie wyobrażasz sobie urlopu bez codziennego uprawiania sportu? Jeśli podczas zagranicznego wyjazdu decydujesz się na szusowanie po stokach, godziny spędzane na rowerze, surfowanie czy nurkowanie, nie zapomnij o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia, które obejmie swoim zakresem tego rodzaju aktywności. Dowiedz się więcej na temat polis ubezpieczeniowych dedykowanych aktywnym osobom.

Uprawiaj sport odpowiedzialnie — wykup NNW

Uprawianie sportu jest zdrowe, przyjemne i rozwojowe, a do tego dla wielu osób jest największą życiową pasją. Jednak pomimo niezliczonych zalet, posiada też pewną wadę — ryzyko urazu, które towarzyszy nawet doświadczonym sportowcom.

Dlatego zawsze warto podejść do sprawy odpowiedzialnie i zabezpieczyć siebie oraz najbliższą rodzinę na wypadek niefortunnych zdarzeń. Pomoże Ci w tym ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków (dowiedz się więcej tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-sportowe/). Będziesz mógł liczyć na odszkodowanie, jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku śmierci ubezpieczonego, rodzina otrzyma odszkodowanie, które pomoże w jej finansowym zabezpieczeniu.

Uprawiaj sport odpowiedzialnie — wykup NNW

Czy Twoja polisa obejmuje uprawianie sportu?

Jeżeli wybierasz specjalne ubezpieczenie przeznaczone dla sportowców, jasnym jest, że obejmie uprawianie sportu. Jeśli jednak zdecydowałeś się na standardowe ubezpieczenie turystyczne, prawdopodobnie konieczne będzie wykupienie rozszerzenia.

Zazwyczaj uprawianie sportów (zwłaszcza tych ryzykownych) znajduje się w tzw. wyłączeniach odpowiedzialności. Sprawdź to koniecznie, zanim podpiszesz umowę ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest kluczowe

Wybierając się na aktywny urlop, zadbaj o to, by zakres ubezpieczenia kosztów leczenia był możliwie jak najszerszy. Oprócz hospitalizacji i podstawowej opieki zdrowotnej powinien się w nim znaleźć również transport medyczny czy ratownictwo. W przeciwnym razie, jeśli dojdzie do wypadku np. wysoko w górach, po akcji z użyciem helikoptera trzeba będzie pokryć naprawdę wysokie koszty.

W miarę możliwości zdecyduj się na wysoką sumę gwarantowaną. Bezpiecznym minimum w krajach Unii Europejskiej jest 20-30 000 euro, a poza Europą 60 000 euro. Pamiętaj, im wyższa suma gwarantowana, tym wyższe odszkodowanie otrzymasz.

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest kluczowe

Dodatkowe ubezpieczenia, które warto wykupić

Profesjonalny sprzęt sportowy potrafi kosztować bardzo dużo. Dlatego będąc jego posiadaczem, warto rozważyć ubezpieczenie od zagubienia bądź kradzieży bagażu, czy też samego sprzętu, jeśli przewozisz go osobno.

Możesz rozważyć także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Przyda się ono, jeśli to Ty staniesz się sprawcą wypadku lub zniszczysz czyjeś mienie (np. drogi sprzęt). W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za Ciebie — osobie trzeciej, która odniosła szkodę w wyniku Twojego działania.

Jeżeli zdarza Ci się pić alkohol (nawet w niewielkich ilościach) w przerwach między szusowaniem na nartach, nurkowaniem czy surfowaniem, zastanów się nad podpisaniem tzw. klauzuli alkoholowej. Pozwoli ona na wypłatę odszkodowania, jeśli do wypadku dojdzie, gdy będziesz po spożyciu alkoholu.

Dodaj komentarz