Łysienie u mężczyzn – jak z tym walczyć?


Łysienie u mężczyzn - jak z tym walczyć?
Każdy mężczyzna chce jak najdłużej cieszyć się bujną i atrakcyjna fryzurą. Niestety, wszystko zależy od rodzaju naszych włosów oraz ich odporności i zdrowia. Bardzo wielu panów obecnie cierpi na łysienie. Kiedyś przypadłość ta była przypisywana osobom starszym, obecnie jednak panowie zaczynają łysieć nawet po 19 roku życia. Jak więc powstrzymać ten proces lub chociaż go spowolnić? Jak zadbać o włosy z tendencją do wypadania?

Jeżeli w naszej rodzinie ktoś jest “łysy” to musimy liczyć się z tym, że może to wystąpić również u nas. Za wszystko odpowiedzialna jest genetyka. Męskie hormony, które przekształcają się w szkodliwe DHT uszkadzają cebulki włosów powodując ich miniaturyzację, a później wypadanie. Są obszary na głowie, gdzie włosy są odporne na działanie DHT – są to boki głowy oraz tył.

W salonach fryzjerskich w Gdańsku kosmetyczki i fryzjerki są zgodne w tym, że najczęściej trafiają do nich panowie z łysieniem androgenowym. Wyróżniamy dwa rodzaje łysienia – plackowate i właśnie androgenowe. To pierwsze pojawić się może wskutek chorób skóry czy stresu. Łysienie androgenowe to wina genów i objawia się pojawieniem się zakoli oraz przerzedzenia włosów na czubku głowy. W miarę upływu czasu ogniska łysienia łączą się powodując powstanie całkowitej łysiny.

Jest bardzo dużo metod walki z łysieniem. Na rynku istnieje mnóstwo preparatów i suplementów dla mężczyzn mających poprawić kondycje włosów lub zahamować ich wypadanie. Istnieją też linie profesjonalnych preparatów przeciw wypadaniu włosów oraz zabiegi, które można wykonać w gdańskich salonach kosmetycznych. Jeżeli wypadają nam włosy, nie powinniśmy od razu myśleć, że to od razu łysienie typu męskiego. Może być też to niedobór witamin i mikroelementów lub skutki stresu. Codziennie wypada nam około 100 włosów i jest to zupełnie normalny objaw pracy skóry głowy. Kiedy jednak zaczniemy poważnie łysieć można stosować suplementy diety ze skrzypem i pokrzywą oraz wszelkiego rodzaju wcierki i odżywki. Istnieją szampony z kofeiną, które pobudzają mikrokrążenie krwi skóry głowy przez co stymulują wzrost nowych włosów.

Jedną z metod leczenia łysienia jest również zażywanie blokerów DHT. Może nim być wyciąg z palmy sabałowej. Jest to skuteczna metoda zatrzymująca proces działania tego szkodliwego hormonu męskiego.

Należy jednak pamiętać, że nie ma skutecznej metody aby całkowicie wyleczyć łysienie lub spowodować odrost nowych włosów. Wszystkie kuracje mniej lub bardziej profesjonalne, mogą tylko spowolnić ten proces i poprawić kondycję włosów. Jednak w przypadku gdy mamy takie skłonności genetyczne, powinniśmy liczyć się z tym, że utracimy włosy prędzej czy później.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Łysienie u mężczyzn – jak z tym walczyć?