Makijaż krok po kroku


Makijaż krok po kroku
Niejednokrotnie odczytywany jako trend w modzie, w rzeczywistości makijaż jest sztuką upiększania i podkreślania naturalnego piękna.

Rolą dobrze wykonanego makijażu nie jest maskowanie, ale wydobycie na światło dzienne osobliwości i indywidualności. Tak naprawdę makijaż nie jest wymogiem naszych czasów, towarzyszy nam od setek lat zmieniając swoje oblicze, ale jego główna rola pozostaje niezmienna. 

O co chodzi w makijażu

Zanim wykonamy nasz makijaż krok po kroku i staniemy się kuszące i otoczone wysublimowaną poświatą piękna, zacznijmy od uświadomienia sobie co chcemy nim osiągnąć. Czy potrzebujemy stać się zmysłowymi, czy może pełnymi profesjonalizmu, a może po prostu potrzebujemy delikatności dnia codziennego. Makijaż to dzieło, które sprawia, że przede wszystkim podobamy się same sobie.

Pamiętajmy, że makijaż krok po kroku nie jest czynnością trudną, ale wymagającą odpowiednich kosmetyków tj.

  • podkład;
  • puder;
  • róż;
  • cienie do powiek
  • kredka do brwi;
  • pomadka lub błyszczyk
  • tusz do rzęs.

Najistotniejsze cechy makijażu

Najważniejszą czynnością, która sprawia, że możemy mówić o perfekcji makijażu jest podkład, a konkretnie jego odpowiednie dopasowanie oraz nałożenie. Wbrew pozorom sięganie po podkłady kryjące nie jest rozwiązaniem doskonałym. Nieumiejętne nałożenie takowego spowoduje nienaturalny wygląd. Podkład powinien podkreślać naturalne piękno skóry, a nie maskować. Tym samym kolor podkładu musi być idealnie dopasowany do naszej karnacji. Dobrym rozwiązaniem znacznie ułatwiającym to zadanie są podkłady mineralne, dopasowujące się do kolorytu cery. Świetnym rozwiązaniem są też kremy BB, CC lub DD, które nawilżają skórę, poprawiają koloryt, ale są praktycznie niewidoczne, więc dzięki nim unikniemy “efektu maski”. Przed jego nałożeniem skóra musi zostać odpowiednio oczyszczona. Kremy BB delikatnie nawilżają skórę, kremy oznaczone literami CC idealne są dla cery problemowej (widoczne naczynka lub trądzik) – tuszują niedoskonałości, chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz pielęgnują. Natomiast kremy DD to idealne lekkie podkłady dla skóry dojrzałej – oprócz tuszowania niedoskonałości, odmładzają i niwelują oznaki starzenia.

Nieestetyczny połysk skóry zniweluje puder, który dodatkowo tonuje przejścia jednego koloru do odmiennego. Odgrywa on szczególną rolę w retuszowaniu. Możemy wybrać puder sypki, w kamieniu oraz w różnokolorowych kulkach. Kolejno przechodzimy do brwi, które muszą posiadać właściwie zarysowany kształty. Odrobina różu na policzkach musi harmonizować z naszym typem urody. Unikajmy więc zbyt ciemnych czy jaskrawo różowych, które wyglądają sztucznie i psują efekt naturalności.

Powieki to szalenie wrażliwy element twarzy, wymagający najwyższej jakości kosmetyków. Wybierając cienie do powiek pamiętajmy, by te podkreślały nasz naturalny kolor oczu. Spokojnie możemy bawić się kolorami, pamiętając, że ciemniejsze tony powinny znaleźć się po zewnętrznej stronie powieki. Wykończeniem klasycznego makijażu będzie naniesienie tuszu do rzęs oraz błyszczyku lub pomadki na usta.

Więcej o idealnym makijażu krok po kroku dowiecie się na stylowymag.pl

Dodaj komentarz