Makijaż ust i kobiece piękno


Makijaż ust i kobiece piękno
Nie od dziś wiadomo, że profesjonalnie wykonany makijaż jest idealnym podkreśleniem kobiecości i doprecyzowaniem określonego wyglądu. Czasami chcemy wyglądać elegancko, delikatnie… a czasami zmysłowo i seksownie. Nie wszyscy wiedzą, że historia makijażu sięga czasów starożytnych. Zanim powiemy, jak wykonać fachowy make-up, warto dowiedzieć się o paru ciekawostkach z przeszłości.

Trochę historii

Potrzeba upiększania urody to dążenie charakterystyczne nie tylko dla kobiet. W czasach starożytnych makijaż w niektórych przypadkach uznawany był nawet za rytuał religijny. Używanie kosmetyków było typowe głównie dla elit klasowych, podkreślało wówczas styl i pochodzenie. Zacznijmy jednak od fundamentów. Początków wizażu możemy upatrywać w starożytnym Egipcie. To właśnie wtedy odkryto nowe właściwości olejków aromatycznych. Starożytni Egipcjanie z wielką ochotą podkreślali piękno swoich oczu (poprzez stosowanie czarnych kresek). Również pielęgnacja ciała odgrywała wielką rolę. Kremy i oleje chroniły także przed słońcem. Dlatego też kobietom z klasy robotniczej nie dane było zaznać rozkoszy pielęgnacyjnych i regularnego poprawiania urody. Wspomniana wyżej kreska stosowana na powiekach stanowiła kombinację popiołu, ołowiu, rud miedzi, a także spalonych migdałów. W starożytnej Grecji użytkowano zaś pomadek, różów na policzki, cieni do powiek na bazie węgla. Rzymianki bieliły ramiona, czerwieniły usta i na czoło naklejały plastry, które maskowały wszelkie niedoskonałości. Średniowiecze, choć to epoka stricte religijna i o charakterze duchowym, zasłynęło z pomadek produkowanych z krwi węża. W Renesansie modna była czerwień oraz fiolet, natomiast epoka baroku to głównie fioletowe pomadki do ust i róż. W XX wieku po raz pierwszy wyprodukowano podkład w kremie. Współczesne kosmetyki do makijażu nie tylko podkreślają kobiecą urodę, lecz także mają właściwości pielęgnacyjne. Taka idea nie jest obca firmie Bourjois. Warto zatrzymać się dłużej przy kredkach produkowanych przez tą firmę.

Wizaż ust

To między innymi usta uznawane są za symbol kobiecego piękna. Odpowiednio dobrana kredka Bourjois potrafi nadać idealny kształt wargom i wzbogacić wygląd o charakterystyczny koloryt. Konturówki do ust mogą nie tylko wydobyć prawdziwe piękno, dobrze dobrany kosmetyk z Bourjois przedłuża trwałość makijażu. Używanie kredki do ust wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się początkowo wydawać. Nauka precyzji nie trwa jednak długo. Wystarczy tylko odpowiednia motywacja i trochę konsekwencji. Najistotniejszy jest właściwy dobór koloru kredki. Szkoły są różne. Jedni wizażyści twierdzą, że konturówka powinna posiadać barwę ust. Drudzy stawiają na mocne i zauważalne akcenty. Jednym z ciekawych produktów marki Bourjois jest kredka Levres Contour. Produkt występuje w kilku ciekawych odcieniach kolorystycznych. Jej cechą szczególną jest trwałość i nieskomplikowane zastosowanie. Makijaż możemy dopełnić pomadką do ust lub błyszczykiem. Pamiętajmy o tym, aby delikatnie obrysować linię ust i następnie rozetrzeć kolor do ich wnętrza. W ten sposób unikniemy teatralnego efektu.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Makijaż ust i kobiece piękno