Manicure hybrydowy – przepis na oszałamiające paznokcie


Manicure hybrydowy - przepis na oszałamiające paznokcie
Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod upiększania paznokci, którą wiele osób woli od manicure klasycznego. Co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ten typ manicure? Można o tym się dowiedzieć z tego artykułu!

Do wykonywania manicure hybrydowego wykorzystuje się specjalny preparat będący mieszanką lakieru i żelu, który podlega utwardzaniu za pomocą lampy UV. Pozornie jest identyczny do klasycznego, jednak cechuje się większą odpornością na zarysowania oraz interesującym efektem wizualnym – hybrydy dają “mokry efekt”, dzięki czemu stylizacja wygląda nawet po wielu dniach świeżo i lśniąco. Co więcej, hybrydy nie są szkodliwe dla paznokci – wręcz przeciwnie, potrafią je nawet wzmocnić! Wychodzi więc na to, że ta metoda stylizacji ma naprawdę dużo zalet. 

Koszt usługi to około 60-150 zł. Warto wykonać ją w naprawdę dobrym salonie kosmetycznym, co zapewni zarówno profesjonalizm wykonania, jak i wysoką jakość zastosowanego lakieru. Można również spróbować nałożyć go samodzielnie, kupując lampę UV, lakiery i niezbędne narzędzia, jednak trzeba pamiętać o tym, że prawidłowe wykonanie tego rodzaju stylizacji wymaga sporych umiejętności.

Hybrydy to oszczędność czasu

Manicure hybrydowy to przede wszystkim trwałość. Prawidłowo wykonany, potrafi wytrzymać nawet do kilku tygodni. Można śmiało powiedzieć, że nic nie jest mu straszne – będzie pięknie się prezentował nawet jeśli np. jesteśmy zmuszone często wykonywać prace domowe. Trwałość tego typu manicure oznacza też oszczędność czasu, bowiem sprawia iż nie trzeba go regularnie nakładać. Z tego powodu bardzo chętnie decydują się na niego kobiety zabiegane, które nie mają czasu na regularne wizyty u kosmetyczki – zarówno businesswoman, jak i gospodynie domowe z kilkorgiem dzieci. Jedynym problemem jest fakt, że nie możemy go usunąć samodzielnie, jeżeli nie posiadamy przeznaczonego do tego płynu na bazie acetonu. Większość kobiet będzie musiała w celu usunięcia hybrydy wybrać się do kosmetyczki, jednak jest to niewątpliwie mniejszy problem niż konieczność nakładania manicure co kilka dni.

Czy hybrydy są perfekcyjne?

Można się zastanawiać, czy posiadający tak wiele zalet manicure hybrydowy może być uznany za idealną metodę stylizacji paznokci? Otóż nie – tak jak wszystko, posiada swoje wady. Po pierwsze jest to metoda dosyć wymagająca, jeśli chodzi o stan podłoża. Nie ma sensu nakładać manicure hybrydowego, jeżeli nasze paznokcie nie są zdrowe, ponieważ wtedy nie doświadczymy raczej wyżej opisanej trwałości stylizacji. 

Manicure hybrydowy może być również nieco ograniczający, jeśli chodzi o ozdoby do paznokci. Nie można bowiem przykleić naklejek czy cekinów, bo raczej od niego odpadną. Hybrydy mogą też nie być dobrym pomysłem dla kobiet, którym bardzo szybko rosną paznokcie, ponieważ w ich przypadku po nałożeniu manicure hybrydowego może pojawić się widoczny odrost paznokcia. Można więc niestety stwierdzić, że manicure hybrydowy nie jest dla każdego.

Serdecznie dziękujemy sklepowi internetowemu https://lakieryhybrydowe.pl/ za wysokiej jakości konsultację merytoryczną.

Dodaj komentarz