Masaż tajski – relaks dla zestresowanych


Masaż tajski - relaks dla zestresowanych
Nie musisz być znawcą medycyny Dalekiego Wschodu, by zdecydować się na masaż tajski. To coraz powszechniejsza forma relaksu, na którą powinni zwrócić szczególną uwagę zmęczeni fizycznie i zestresowani.

Rodowód

Ta unikalna procedura masowania rodem z Tajlandii czerpie inspiracje z innych dziedzin, takich jak joga, refleksologia, akupresura, czy ajurweda. Wymaga ona fizycznego zaangażowania masażysty, bowiem opiera się masowaniu za pomocą dłoni, przedramion, łokci czy nawet stóp. Choć rzeczywiście jest to dość dynamiczna forma odpoczynku, to w efekcie okazuje się niezwykle odprężająca dla ciała i umysłu. Nie bez powodu technika ta stosowana jest już od ponad 2,5 tysiąca lat.

Aktywna joga dla leniwych

Choć masaż tajski zwany jest bierną jogą, to zdecydowanie nie jest to pasywna procedura. Masażysta poprzez sekwencję ucisków odpowiednich punktów i wzdłuż linii na ciele, rozciąga i rozluźnia mięśnie wszystkich części ciała pacjenta, łącznie z uszami i palcami. A wszystko to odbywa się na macie do ćwiczeń, w swobodnym stroju sportowym, przy użyciu aromatycznych olejków, czy stempli ziołowych. Intensywna praca ciała masażysty trwa około 2 godzin i zasadza się na wielowiekowej tradycji i procedurze. Rynek oferuje nam wiele wariacji na temat masażu tajskiego. Możemy zafundować sobie seans klasyczny, olejkowy, stemplami ziołowymi, czy rozluźnianie konkretnych partii, jak samych stóp (refleksologia) lub pleców, głowy i ramion w pakiecie.

Działaj i uważaj

Jest grupa osób, którym szczególnie dedykowany jest ten konkretny rodzaj masażu. To najogólniej rzecz ujmując ci, którzy są przemęczeni, zestresowani i spięci. Mówi się, że sesja tajskich ucisków zmniejsza problemy ze snem oraz nadpobudliwość nerwową, co świetnie sprawdzi się w u kobiet w okresie menopauzy i u wszystkich tych, którzy skarżą się na zbyt szybkie tempo życia i jego konsekwencje zdrowotne. Masaż tajski zalecany jest także podczas rekonwalescencji po urazach, a także w przypadku odmrożeń i przy nerwobólach. Proces odchudzania również będzie znakomitą okazją by skorzystać z masażu tajskiego. Taki rodzaj masowania pobudza bowiem krążenie krwi i limfy, a także poprawia przemianę materii. Doskonale zatem wspomoże proces redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, a przy okazji uelastyczni naszą skórę.

Mimo, że masaż tajski jest powszechnie i chętnie stosowany w ramach odnowy w SPA, to jednak powinny go unikać kobiety w ciąży oraz panie podczas menstruacji. Również choroby serca, problemy skórne, czy choroby nerwowe stanowią przeciwwskazanie do tego typu sesji. Z tego dalekowschodniego seansu muszą też zrezygnować osoby podczas choroby nowotworowej.

Masaż tajski można uznać za powiew orientu wśród propozycji gabinetów odnowy biologicznej. Jeśli więc lubisz być masowany, a przy okazji jesteś ciekawy świata, warto zdecydować się na tę niestandardową propozycję. Zatem weź głęboki oddech, postaraj się wyciszyć i oddaj się w ręce profesjonalisty w dziedzinie masażu tajskiego.

Paulina Kucharska
Źródło: https://magiadlaciala.pl/masaz-tajski/

Dodaj komentarz