Masz problemy z kręgosłupem? Pozbądź się ich w sanatorium!


Masz problemy z kręgosłupem
Bóle kręgosłupa to przypadłość, z którą zmaga się wiele osób bez względu na wiek. Częstą przyczyną jest siedzący tryb życia, który może prowadzić do przewlekłych chorób kręgosłupa czy zespołu bolesnego karku.

W przypadku problemów z kręgosłupem, leki przeciwbólowe to jedynie półśrodek, który nie rozwiązuje problemu na stałe. Warto postawić na sprawdzone zabiegi i wybrać się do sanatorium by uśmierzyć ból, a przede wszystkim w możliwie największym stopniu pozbyć się przyczyn dolegliwości. Przy bólach kręgosłupa w wielu przypadkach skuteczne okazują się metody naturalne oferowane przez specjalistyczne ośrodki. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym warto wybrać sanatorium nad morzem, które zapewni zarówno wypoczynek w pięknym otoczeniu nadmorskiej przyrody, jak i poprawę stanu zdrowia. Na bóle kręgosłupa dobrym rozwiązaniem są okłady z borowiny.

Dzięki temu zabiegowi następuje zwiększenie krążenia, rozluźnienie mięśni, zmniejszenie stanów zapalnych, a przede wszystkim uśmierzenie bólu. Główne wskazania do okładów borowinowych to choroby kręgosłupa oraz choroby zwyrodnieniowe stawów. Ciekawą alternatywą dla tego zabiegu są ćwiczenia zwane Slender Life. To skuteczny sposób na rozciąganie mięśni i usprawnienie ich funkcjonowania. Ze względu na to, że jest to metoda bezwysiłkowa, nie ma ryzyka obciążenia kręgosłupa czy stawów. Zabieg ten z pewnością docenią osoby, które chciałyby poprawić wydolność organizmu i zwiększyć swoją sprawność ruchową, jednak ze względu na problemy z kręgosłupem nie mogą wykonywać standardowych ćwiczeń fizycznych. Dodatkowym plusem ćwiczeń Slender Life jest poprawa stanu skóry – dzięki zabiegowi jest ona jędrna i lepiej ukrwiona. Uzupełnieniem tego typu ćwiczeń mogą być na przykład masaże mechaniczne na stole Rollo Table.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem oferują różnorodne zabiegi pomagające w uśmierzaniu bólu kręgosłupa oraz leczeniu jego przyczyn. Warto zdecydować się na profesjonalny ośrodek, w którym można naprzemiennie korzystać z wielu różnych zabiegów, aby zwiększyć skuteczność leczenia. Odpowiednio wybrane sanatorium nad morzem z pewnością pomoże w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości.


Dodaj komentarz

3 komentarzy do “Masz problemy z kręgosłupem? Pozbądź się ich w sanatorium!

 • Zosia DajeCzadu

  W sumie nie myślałam o turnusie rehabilitacyjnym. Teraz chodzę na fizjoterapie do profesora Posłusznego w Kręg Clinic, zobaczę, co on na to powie…

 • Magdalena Kulda

  Zapraszamy do Uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim. Bardzo fajna promocja na pobyt w nowej części sanatorium.
  Wykwalifikowana kadra, sprzęt światowej klasy. Nowa strefa spa. Promocja trwa do końca stycznia
  http://uzdrowisko-kamienpomorski.pl/

 • Cat Kelly

  Zosiu ja też do niego chodzę w Kręg Clinic! Nie wiem jak teraz Twoje zdrówko, ale ja zrezygnowałam z sanatorium, bo jego zabiegi bardzo mi pomogly, a ostatecznie wyszly dużo taniej niż sanatorium. 🙂