Meble łazienkowe – z salonu czy na zamówienie?


Meble łazienkowe
Odpowiednie meble do łazienki powinny spełniać kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, odpornych na działanie wilgoci. Jeśli chcemy kupić meble z drewna, należy pamiętać o tym, że te powinny zostać właściwie zaimpregnowane, na przykład przy użyciu lakieru poliuretanowego. Przy mniejszych łazienkach musimy zadbać o nieco bardziej zgrabne sprzęty, które nie będą dodatkowo ograniczały wolnej powierzchni. Ważne jest też, aby wyposażenie było eleganckie i estetyczne. Podczas planowania zakupów elementów wykończenia do łazienki często zastanawiamy się, z oferty jakich firm skorzystać – tych prezentujących gotowe meble, czy może takich, które wykonują je wedle projektu na indywidualne zamówienie klienta?

Wady i zalety mebli z salonu

Meble kupowane w salonie mają na pewno dwie duże zalety. Pierwszą jest fakt, że często są tańsze od tych zrobionych na zamówienie, nawet jeśli są w całości wykonane z drewna najwyższej jakości. Wiąże się to z faktem, że producent tworzy je według gotowego projektu. Takich mebli produkuje się oczywiście więcej niż jedną czy dwie sztuki, dlatego można mówić o produkcji masowej. Dodatkowo kiedy wejdziemy do salonu meblowego i coś nam się spodoba, możemy to mieć w naszym domu bądź mieszkaniu już w tym samym dniu lub ewentualnie nazajutrz po kupnie. Jest to bardzo dobre wyjście dla osób, które muszą się pospieszyć z wykończeniem łazienki. Niestety meble z salonu posiadają także wady. Przede wszystkim w niektórych sklepach nie możemy być do końca pewni ich pochodzenia, a konkretnie firmy, która je wyprodukowała. W tę niepewność wlicza się także niekompletna wiedza odnośnie wykorzystanych materiałów. Poza tym meble z salonu często ulegają uszkodzeniu w wyniku ich transportu lub są po prostu zakurzone i przybrudzone, jeśli niezabezpieczone stoją w magazynie przez dłuższy czas. Inna wada to problem z dostępnością właściwego rozmiaru – kiedy mamy mniejszą łazienkę, musimy się postarać zagospodarować każdy centymetr wolnej przestrzeni. Kiedy meble są nieco mniejsze niż tego oczekiwaliśmy, nie będziemy mieć z tym tak dużego problemu. Gorzej jest w sytuacji, kiedy mebel, który nam się podoba, jest zbyt duży do naszego wnętrza. Wtedy musimy z niego po prostu zrezygnować.

Plusy i minusy mebli wykonanych na zamówienie

Jeśli chcemy złożyć zamówienie na wykonanie mebli według projektu, musimy liczyć się z tym, że będą one droższe od tych, które moglibyśmy kupić w sklepie. To na pewno jest ich wadą, jednak należy pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. Przecież nie zmieniamy mebli co dwa czy nawet co pięć lat. Drugą wadą może być okres oczekiwania na wykonanie mebli. Może on trwać od tygodnia do dwóch bądź dłużej – wszystko zależy od tego, czy firma w danym momencie ma dużo zamówień, oraz od dostępności materiałów. W sytuacji kiedy decydujemy się na meble na zamówienie, mamy więcej możliwości nie tylko odnośnie materiału, z jakiego zostaną wykonane czy ich koloru, ale także przede wszystkim rozmiaru. To na pewno jest zaletą, dzięki której meble tworzone na zamówienie mają zdecydowaną przewagę. Tego typu meble według projektu klienta wykonują różne firmy z całej Polski, w tym przedsiębiorstwo OFI Meble.

Jeśli dysponujemy odpowiednią kwotą, warto jest zainwestować w meble tworzone na zamówienie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że są wykonane z odpowiednią dbałością o szczegóły oraz właściwe materiały. Możemy skorzystać z oferty przedsiębiorstwa OFI Meble bądź innej firmy, świadczącej takie usługi.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Meble łazienkowe – z salonu czy na zamówienie?

  • cerbud.olsztyn.pl

    Naprawdę przydatny artykuł, warto się nim kierować przy zakupie mebli do łazienki, polecam