Medycyna estetyczna – kiedy warto się nią zainteresować?


Medycyna estetyczna - kiedy warto się nią zainteresować?
Medycyną, zarówno estetyczną warto interesować się, może nie na co dzień, ale dosyć często, nigdy nie wiadomo co się stanie, a podstawowa wiedza z tego zakresu może się przydać, przynajmniej trzeba wiedzieć, gdzie szukać takiej informacji.

Medycyna estetyczna jest ultra wysoką medycyną na całym świecie. Nowoczesna technologia pozwala zachować niezbędną informację, oraz utworzyć na jej podstawie obraz efektu pooperacyjnego.

Zmiana wyglądu, zwłaszcza dla młodej osoby lub dziecka wiąże się w jakimś stopniu ze zmianą losu, nastawieniem do życia. Jeszcze niedawno sądzono, że im bardziej pracownik ma zmęczoną twarz, tym wyższą cenę na rynku stanowił. W dzisiejszych czasach, trzeba dobrze wyglądać i być zdrowym. Do medycyny estetycznej coraz częściej zwracają się nie tylko kobiety, ale także liczne grono mężczyzn. Lekarstwo od starości, podobnie jak tysiące lat temu, nie można kupić w aptece. Najlepszym sposobem korygowania wyglądu jest skalpel, a ostatnio – laser.

Wiele osób wyobraża sobie medycynę estetyczną jako sposób na pozbycie się worków pod oczami, podwójnego podbródka, zmarszczek. Innymi słowy, to, co przychodzi wraz z wiekiem. Ale jest to mylące. Natura niestety nie odniosła się do wszystkich sprawiedliwe względem wyglądu. I wiele osób chce poprawić owe „błędy”. Bo niekiedy wady fizyczne przeszkadzają w życiu codziennym. Na przykład wada wargi górnej, wystające uszy, nos o nieprawidłowym kształcie, (chociaż nie wiadomo jaki jest ten prawidłowy) blizna na twarzy. Najbardziej interesujące jest to, że widoczniejsza/silniejsza jest wada, tym łatwiej lekarzowi ją naprawić.

Z medycyną estetyczną jest ściśle związana kosmetologia. Jest to nauka o estetycznych problemach ludzkiego ciała oraz ich przyczynach. Kosmetologia jest uzbrojona w skomplikowane procedury, które mają na celu naprawienie problemów estetycznych wyglądu danej osoby.

W przeciwieństwie do medycyny estetycznej, gdzie wszystkie procedury są przeprowadzane przez specjalistów z wyższym wykształceniem medycznym, niektóre zabiegi z kosmetologii może wykonywać personel o niższym kompetencjach.

Każda dziedzina medycyny estetycznej, kosmetologii ma swoje wady, zalety, możliwości i wskazania. Wybierać odpowiednią procedurę pomoże lekarz, który bierze pod uwagę wiek pacjenta, stan zdrowia. Wynikiem leczenia będzie zdrowa skóra, paznokcie, włosy.

Medycyna estetyczna odnosi się raczej do wąskiego kręgu ludzi, ponieważ jest dosyć kosztowna: używa się tu bardzo drogiego sprzętu, technologii, konkretnych narzędzi i leków, dlatego też nie każdy może sobie pozwolić na tego rodzaju medycynę.

Patrząc w lustro, każdy widzi siebie inaczej, zwraca uwagę na każdy szczegół, i myśli, co by chciał zmienić i czy warto to robić. Jeżeli chodzi o zmiany typowo wyglądu, to pytanie tyczy się tylko finansów, natomiast kosmetologia, jest dostępna prawie każdemu, zdrowy kolor skóry, od razu poprawi humor, i uśmiech na twarzy (bez specjalnych operacji), a dobre samopoczucie to zdrowie, a zdrowiem warto się interesować.

Dla ciekawostki, gdzie znajdują się najlepsze centrum medycyny estetycznej: Austria, Chiny, Niemcy, Hiszpania, Szwajcaria, Węgry, Izrael, Japonia i Turcja.

DP
Więcej porad dotyczących medycyny estetycznej znajdziesz w Zatoce Piękna: www.zatokapiekna.pl/medycyna-estetyczna.


Dodaj komentarz

3 komentarzy do “Medycyna estetyczna – kiedy warto się nią zainteresować?

  • Jovanka86

    Wydaje mi się, że medycyna jest coraz bardziej dostepna i coraz popularniejsz. Duża cześć moich koleżanek z niej korzysta. Ja jednak nie staram się zmieniać swojego wyglądu i wyglądać jak kopia kogoś innego. Stawiam na rewitalizację skóry i drobne korekty. Jak zależy Wam na pięknym i naturlanym wyglądzie polecam dr. tyc tykę z Krakowa.

  • Anna Kościer

    Medycyna estetyczna to tylko ta z najwyższej półki. Jak widze nasze gwiazdy po “zabiegach” to mnie czasami to totalnie odstrasza… dobrze ze znalazłam genialny gabinet, który sprostał moim oczekiwaniom. Polecam Centrum Medycyny Estetycznej REMEDEST w Ustroniu. http://www.remedest.pl

  • Ania Ola Nowakowska

    Warto sie nia zainteresowac, jezeli ktos faktycznie zna sie na rzeczy :DDDDD w Warszawie jest jedna godna uwagi klinika medycyny estetycznej. To klinika doktor Beaty Dethloff http://www.drbeatadethloff.pl. DR BEATA zgromadzila w okol siebie profesjonalisty team, ktoremu zaufalo juz wiele pacjentek 😉 W tym i ja.