Metoda na przeziębienie


Metoda na przeziębienie
Okresy przejściowe, zmieniające się pory roku niosą ze sobą liczne stany chorobowe. Najczęstszym z nich jest bagatelizowane bardzo często przeziębienie. Wyeliminowanie go w szybki i skuteczny sposób jest podstawą prawidłowego funkcjonowaniu organizmu. Czy wszyscy wiemy w jaki sposób sobie z nim radzić?

W jaki sposób walczyć z przeziębieniem?

Najlepszym sposobem walki z przeziębieniem jest profilaktyka. Istnieją jednak równie skuteczne sposoby leczenia w momencie, kiedy pojawiają się pierwsze objawy takie jak stany zapalne błony śluzowej gardła czy nosa. W przypadku takich dolegliwości najlepszym sposobem wyeliminowania objawów będzie zastosowanie aromatycznych maści zawierających wonne olejki. Zwrócić należy uwagę, aby był to produkt sprawdzony i skuteczny. Maść Vicks VapoRub jest w takich przypadkach niezastąpiona. Znają ją nie tylko nasze matki, ale i babcie. Z pewnością każdy z nas z dzieciństwa pamięta jak w czasie choroby był smarowany tym preparatem leczniczym. Skoro towarzyszy mu długoletnia tradycja, to po co sięgać po inne, niesprawdzone środki. Zaufajmy intuicji naszych matek i babek a z pewnością nie ucierpi na tym nasze zdrowie.

Co zawiera maść?

Podstawowymi składnikami maści Vicks VapoRub jest kamfora, olejek eukaliptusowy oraz olejek terpentynowy, a także mentol. Olejki eteryczne mają szczególne działanie, pobudzają górne drogi oddechowe powodując łatwiejsze oddychanie, a także wpływają na zwiększenie wydzielanie śluzu, co ułatwia odkrztuszanie. Obecność kamfory i mentolu ma natomiast działanie łagodzące. Wpływają na zmniejszenie obrzęków małżowin nosowych oraz zmniejszają kaszel. Jak widzimy maść została skomponowana w taki sposób, aby substancje czynne były wykorzystywane w stu procentach pozwalając w szybki sposób powrócić naszemu organizmowi do zdrowia. Poza tym zapach maści jest bardzo przyjemny i możemy mieć wrażenie, że zabiera nas do iglastego lasu zimową porą.

Stosowanie

Maści wszelkiego rodzaju nadają się wyłącznie do stosowania zewnętrznego, w zależności od zaleceń lekarza do kilku razy na dobę. Wklepujemy je w miejsca newralgiczne. W przypadku przeziębienia kluczowym miejscem będzie klatka piersiowa oraz plecy. W przypadku maści zawierających olejki eteryczne, możemy je wykorzystać również do inhalacji. Dzięki takiemu zabiegowi jeszcze szybciej udrożnimy górne drogi oddechowe oraz złagodzimy objawy kaszlu na wiele godzin.

Istotne informacje dotyczące dawkowania preparatu znajdziemy na stronie producenta – Vicks. Stosowanie maści jest podzielone na kategorie wiekowe, co w przystępny sposób pozwoli na zorientowanie się jaka dawka będzie odpowiednia dla osób w różnym wieku.

Pamiętajmy, że najlepiej przeciwdziałać przeziębieniu, ale gdy na profilaktykę jest już za późno najlepiej zastosować maść Vicks VapoRub niezależnie od tego na jakim etapie jest twoje przeziębienie.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Metoda na przeziębienie