Mleko modyfikowane na ulewanie u noworodka


Mleko modyfikowane na ulewanie u noworodka
Rodzice niemowląt muszą przygotować się na wiele trudności związanych z wychowaniem swojego dziecka. W pierwszych dniach życia częstym problemem jest ulewanie u noworodka, które dotyka zarówno dzieci karmione piersią, jak i maluchy karmione mlekiem modyfikowanym.

Ulewanie nie jest niebezpieczne dla zdrowia, ale jest dla niemowlaka dość nieprzyjemne. Na szczęście łatwo można poradzić sobie z tym problemem. Pomocne okazuje się specjalne mleko modyfikowane, które można podawać dziecku od pierwszych dni życia.

 

Jak objawia się ulewanie u noworodka?

Niemowlę zazwyczaj do 4-6. miesiąca życia karmione jest wyłącznie mlekiem. W tym też okresie najczęściej obserwuje się problem ulewania u noworodków. Pokarm cofa się z żołądka, powoli wypływając przez usta niemowlaka. Przeważnie ma to miejsce zaraz po nakarmieniu dziecka, chociaż zdarza się także w trakcie. Rodzice mogą mieć powody do niepokoju, jeśli:

  • Dziecko nie przybiera normalnie na wadze.
  • Niemowlę ulewa bardzo dużo pokarmu i krztusi się podczas jedzenia.
  • Ulewany pokarm ma zielonkawy lub brązowy kolor.
  • Dziecko wymiotuje, także w nocy, jest niespokojne i płaczliwe.

 

Jeśli rodzice zauważą u swojego dziecka powyższe objawy, to powinni jak najszybciej skontaktować się pediatrą, ponieważ maluch może mieć refluks żołądkowy lub inne problemy z przewodem pokarmowym. Ulewanie u noworodków jest zjawiskiem dość powszechnym i nie powinno stanowić powodów do niepokoju, jeśli nie towarzyszą mu powyższe objawy. Gdy niemowlę zaczyna jeść w pozycji półsiedzącej lub siedzącej, to problem zazwyczaj znika sam. U niektórych dzieci ma to miejsce nieco później (około 12. miesiąca życia).

 

Jak zaradzić ulewaniu u niemowląt?

Istnieje kilka możliwych przyczyn tego nieprzyjemnego problemu, a także kilka prostych sposobów na walkę z nim. Najlepszym i najprostszym sposobem na ulewanie jest wprowadzenie do diety dziecka specjalnego modyfikowanego mleka przeciw ulewaniom Bebiko AR. Mleko można podawać niemowlętom od pierwszych dni życia. Zawartość mączki z chleba świętojańskiego pomaga w zagęszczeniu mleka w żołądku dziecka, a to zapobiega cofaniu się zawartości brzuszka do jamy ustnej. Gdy dziecku przestanie się ulewać, to można jego dietę wzbogacić o mleko modyfikowane 1 dla niemowląt do 6. miesiąca życia lub mleko modyfikowane 2 dla dzieci, które skończyły pół roku. Te specjalistyczne produkty znajdziesz w aptece internetowej Melissa https://www.apteka-melissa.pl/producent/bebiko.html.

Oprócz karmienia dziecka mlekiem gęstniejącym w żołądku, warto spróbować kilku prostych sposobów, które mogą pomóc w walce z ulewaniem u noworodków. Gdy dziecko je zbyt łapczywie, to do jego żołądka dostaje się powietrze, a to może wpływać na jego żołądkowe problemy. Dlatego warto zwrócić uwagę na technikę karmienia i uważać, by maluch nie jadł zbyt łapczywie. Nie należy też przekarmiać dziecka. Lepiej karmić je krócej, ale z większą częstotliwością. Zaleca się również zaraz po jedzeniu ponosić dziecko na rękach w pozycji pionowej.

 

Dodaj komentarz