Nadmierne owłosienie


Nadmierne owłosienie
Co warto wiedzieć o tym problemie? Nadmierne owłosienie to uciążliwy, a jednocześnie dość wstydliwy problem. O ile panowie zwykli narzekać raczej na brak zarostu, to w przypadku kobiet może się on okazać istnym utrapieniem. Jakie są przyczyny tego problemu? Na czym polega nadmierne owłosienie i w jaki sposób można walczyć z ta przypadłością?

Nadmierne owłosienie to problem przede wszystkim estetyczny,

choć męski zarost może świadczyć o wielu problemach ze zdrowiem. Włoski pojawiające się na brodzie, damski wąskich oraz gęste włoski na policzkach oraz klatce piersiowej – oto bolączki wielu kobiet. Pokrywający ciało meszek może z czasem stawać się coraz bardziej widoczny, przy czym szczególnie uciążliwym problemem jest owłosienie pojawiające się na twarzy. Co można zrobić w tym problemem?

Podstawą staje się określenie przyczyn problemu. Czasem okazuje się, że głównym problemem jest nieprawidłowa praca tych narządów, które są odpowiedzialne za wydzielanie męskich hormonów. Zdarza się, że nadmierne owłosienie pojawia się jako skutek nadmiernej produkcji testosteronu, co może się wiązać z poważniejszymi dolegliwościami, jak nowotwory nadnerczy lub jajników. Leki hormonalne oraz niektóre antybiotyki to kolejne czynniki, które mogą stać się przyczyną nadmiernego owłosienia. Leczenie jest możliwe w chwili, gdy konkretna przyczyna zostanie ustalona. Pomóc w tym mogą przede wszystkim szczegółowe badania hormonalne oraz dokładny wywiad, jaki lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem. Czasem w walce z nadmiernym owłosieniem wystarczy odstawienie przyjmowanych leków, choć czasem lekarz zapisuje inne środki, które mają pomóc w odzyskaniu równowagi hormonalnej.

Facebook Comments