Najlepszy kosmetyk świata


Najlepszy kosmetyk świata
Do widoku osób studiujących skład produktów na działach spożywczych zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Na stoiskach kosmetycznych jeszcze wywołują zdziwienie.

Dbanie o skład tego, co jemy i czego używamy w codziennej pielęgnacji ciała jest coraz ważniejszy dla wielu osób. Stąd też analizy środków chemicznych i konserwantów i świadome wybieranie naturalnych produktów. Warto jednak zwrócić uwagę, że wraz modą na „bio” coraz więcej firm opiera swój program marketingowy na tym haśle, a niekoniecznie ma to odzwierciedlenie w składzie produktu.

Mówimy „nie” chemii

Świadomi konsumenci w poszukiwaniu naturalnych produktów wysokiej jakości przeszukują półki drogerii i sklepów ze zdrowymi rzeczami. Nierzadko wydają sporo pieniędzy na zakupy, ale w podobnych cenach można kupić zwykłe kosmetyki. Stąd też coraz większa moda na samodzielną produkcję kosmetyków. Takie domowe laboratorium ma sporo zalet. Bo choć początki mogą wydać się skomplikowane, to z czasem okazuje się, że nie ma nic trudnego w zrobieniu kremu na dwa tygodnie. Najważniejszym plusem jest to, że sami dobieramy składniki, z jakich korzystamy w zależności od potrzeb skóry, upodobań i zakładanego efektu. Oprócz bazowych składników wysokiej jakości natura daje nam całe bogactwo ziół, olejków eterycznych, przypraw, roślin z których można tworzyć różnego rodzaju produkty. A już po krótkim czasie zauważa się poprawę kondycji skóry.

Z czego zrobić kosmetyki?

Na stronach internetowych i w sklepach ze zdrowymi produktami bez problemu można kupić zestawy do samodzielnej produkcji kosmetyków. Dodatkowo znajdziemy również poradniki, przepisy i zalecenia, co z czym i w jakich proporcjach można łączyć, żeby uzyskać efekt pięknej skóry oraz by nie zaszkodzić. Przy zachowaniu higieny i odpowiednich warunków otrzymamy produkty naturalne, które jednak maja krótki termin ważności.

Podstawowymi składnikami, z jakich będziemy korzystać, to oleje roślinne, olejki eteryczne i wody kwiatowe. Z nich budujemy bazę do niemalże wszystkich kosmetyków. Uzupełnić ją możemy aloesem, woskiem pszczelim, owocami, mlekiem, gliceryną i ziołami. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Warto zwrócić uwagę, by składniki kupować w aptekach, sklepach zielarskich lub z półproduktami kosmetycznym. Idealnym miejscem na zakupy jest sieć. Zawsze wybierajmy produkty wysokiej jakości.

Przepisów na dobre naturalne kosmetyki jest dużo. Warto zacząć od tych najprostszych i dopieszczać swoje własne przepisy. Czyste pomieszczenie, zdezynfekowany sprzęt gwarantują, że nasze produkty nie będą pożywką dla bakterii i będą służyć dla dobra naszej skóry. Pomimo tego że takie kosmetyki mają krótki termin ważności, to możemy za pomocą na przykład olejków eterycznych przedłużyć ich trwałość.
Z naturalnych składników bez problemu możemy stworzyć kremy, peelingi, maseczki do różnych rodzajów skóry i dedykowane różnym problemom. Podstawowa wiedza o właściwościach składników wystarczy, by próbować łączyć je w kosmetykach. Pamiętać musimy o proporcjach i ewentualnych reakcjach alergicznych.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep ECOSPA prowadzący sprzedaż półproduktów i surowców kosmetycznych do tworzenia własnych kosmetyków.

Dodaj komentarz