Najpopularniejsze kompozycje zapachowe perfum


Najpopularniejsze kompozycje zapachowe perfum
Od końca lat 90 panuje w branży perfumeryjnej trend na słodkie zapachy. Królują perfumy kwiatowe i owocowe, ale oferta zapachów nie kończy się na takich aromatach. Do wyboru masz całą gamę innych kompozycji – od orientalnych po skórzane. Zobacz najpopularniejsze kompozycje perfum.

Perfumy składają się z pozyskiwanych naturalnie olejków i syntetycznych komponentów, które zapewniają im trwałość. Poniżej znajdziesz „czyste” kategorie perfum, choć większość obecnych na rynku produktów ma skład mieszany, np. kwiatowo-owocowy.

tagomago-najpopularniejsze-kompozycje-zapachowe-perfum-3

Perfumy orientalne

Perfumy orientalne zawierają w składzie egzotyczne przyprawy i kadzidła. Wyczujesz w nich cynamon, mirrę, goździki, gałkę muszkatołową czy kohl arabski, które nadają mieszkankom ostrą nutę. Bardzo popularnym składnikiem orientalnych kompozycji jest drzewo sandałowe i orchidea. Składnikiem łagodzącym ostre nuty jest często słodka wanilia. Do utrwalenia perfum używa się natomiast ambrę i piżmo nadające zwierzęcego charakteru. Najpopularniejsze mieszanki pozostają na rynku długi czas, ponieważ są ponadczasowe, np. Shalimar Guerlaina czy Opium Saint Laurenta.

Perfumy zielone

Cytrusowe kompozycje często określa się mianem zielonych. To jedna z najstarszych i najbardziej popularnych kategorii perfum. Znajdziesz w niej zapachy owocowe – perfumy pachnące limetką, pomarańczą, bergamotką. Większość perfum zielonych to kompozycje sportowe, choć w ich szeregu znajdziesz również produkty na bardziej eleganckie okazje. Wiele perfum zielonych to zapachy uniseks, np. CK One.

Perfumy kwiatowe

Od wieków używamy kwiatowych olejków zapachowych do ciała – perfumy kwiatowe istnieją tak długo jak ludzka historia. Dla niektórych jest to najważniejsza kategoria mieszcząca zapachy róży, jaśminu, tuberozę, konwalię, jaśmin. Używane są nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn – warto pamiętać, że każde perfumy pachną nieco inaczej na skórze różnych osób. Pod wpływem męskich feromonów kwiatowy zapach nabierze oryginalnego charakteru. Większość zapachów kwiatowych to kompozycje ponadczasowe, które pasują na każdą okazję, również do pracy. Taką propozycją jest na przykład Giorgio Armani Si – znajdziesz je pod tym adresem http://tagomago.pl/produkt/16494/Giorgio-Armani/Si-woda-perfumowana-spray-100ml/ .

tagomago-najpopularniejsze-kompozycje-zapachowe-perfum

Perfumy gourmand

Gourmand to kategoria pachnąca słodyczą. Ostatnio bardzo popularne są perfumy ze słodkimi nutami wanilii, pralinek, a nawet waty cukrowej. Kojarzące się z przyjemnością i jedzeniem można śmiało wybierać na niezobowiązujące eleganckiego dress code’u spotkania. Większość perfum gourmand posiada jeden lub dwa słodkie składniki, choć istnieją kompozycje w całości pachnące słodyczą, np. Prada Candy.

Perfumy aldehydowe

To stosunkowo nowa kategoria zapachowa. Aldehydy to składniki syntetyczne, które pachną świeżo i elegancko. Rozkwitają pod wpływem temperatury skóry, więc na każdym będą pachnieć inaczej. Najpopularniejszym zapachem zawierającym aldehydy jest Chanel No. 5 – kultowe perfumy damskie.

Oprócz wyżej wymienionych kategorii rynek perfumeryjny wyróżnia kompozycje drzewne, paprociowe, szyprowe i skórzane. Przetestuj je na skórze, a na pewno znajdziesz swój ulubiony zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *