Najważniejszy mebel w domu – materac


Najważniejszy mebel w domu – materac
Najważniejszy mebel w domu – materac

Jakość twojego życia zależy od jakość snu

Większość materacy nie oferuje nam wspaniałego snu. Śpimy na niedopasowanych pod nas materacach, na starych zużytych materacach czy na niewygodnej kanapie. A przecież jakość codziennego życia bardzo zależy od tego czy wyspaliśmy się w nocy czy nie. I rozpoczęcie szukania winowajcy tego problemu najpierw sprawdźmy czy aby nasze podłoże nie pozwala nam zasnąć.

W ostatniej dekadzie odnotowano gruntowne zmiany w percepcji wśród odbiorców komfortu spania. To z pewnością nie jest zaskoczeniem, ponieważ popularne materace sprężynowe zdominowały rynek materacy od ponad stu lat. W porównaniu do innych opcji dostępnych obecnie materacy, materace kieszonkowe nie oferują już nam aż tak wspaniałego snu. Warto przed zakupem nowego materaca zapoznać sie z innymi opcjami i iśc z duchem czasu decydując się na materac piankowy lub lateksowy.
Okazuje się, że pianka jest znacznie bardziej zgodnym i przyjemnym materiałem jako powierzchnia do spania. Nadal większość głównych producentów materacy stosuje piankę jednocześnie z wewnętrznymi metalowymi sprężynami. Te rodzaje materacy posiadają wewnętrzny rdzeń sprężynowy i wierzchnią warstwę pianki  o różnej grubości.

Pozbądź się wewnętrznych sprężyn  i kup sobie materac piankowy.
Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest zastąpienie materaca kieszonkowego materacem piankowym, który jest po prostu bardziej wygodny i kompatybilny z naszym ciałem. To piana, która zrewolucjonizowała oczekiwania ma wspaniały sen. Piankowe materace dostępne są w różnych opcjach wysokości i gęstości pianki. Gęstość wpływa na twardość materaca. Materace piankowe termoelastyczne są najczęściej wybierane przez klientów, pomimo pewnych wad tego materiału.

Wielu konsumentów sądzi, że wszystkie materace piankowe to materace termoelastyczne. W rzeczywistości tak nie jest. Można kupić materac z pianki bez właściwości termoelstycznych.  Pamiętajmy, że taka  pianka termoelastyczna  ma kilka istotnych wad. Oddziałuje na nią temperatura więc w chłodnej sypialni taki materac będzie odczuwalnie twardszy niż ma to miejsce w ciepłym pokoju. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę i wagę ciała, tworząc wgłębienie, które  śpiący musi pokonać  z przy zmianie pozycji spania. Pianka termoelastyczna daje również cieplejsze spanie niż tradycyjne materace.

Najlepsza piankalateksowa
Pianka lateksowa zapewnia niezrównany komfort i dopasowanie.
Wielu konsumentów rezygnuje z syntetycznej pianki przez wysoką zawartość chemii w niej i jej reputacji, że przegrzewamy się w nocy. Najwyższej jakości materac piankowy to ten z naturalnej pianki lateksowej. Naturalna pianka lateksowa w materacach przetwarzana jest za pomocą lateksu z soku z drzewa Hevea brasiliensis bez żadnych środków chemicznych na bazie ropy naftowej. Lateks znany jest ze swych właściwości antygrzybicznych i anty roztoczowych. To idealny wybór dla alergików. Pianka lateksowa co do milimetra dopasowuje się pod ciało leżącego tworząc każdemu indywidualny komfort i relaks podczas snu. Do tego jest to materiał bardzo przewiewny, duża wentylacja w lateksie nie daje nam uczucia przegrzania na materacu.

Artykuł napisany przez sklep materace-kolo.eu sprzedający materace piankowe, materace lateksowe i kieszonkowe. Polski producent materacy.

Dodaj komentarz