Naturalne sposoby na walkę z rakiem


Naturalne sposoby na walkę z rakiem
Nowotwory dominują wśród chorób współczesnego świata. Nie oznacza to jednak, że z nami wygrywają. Oto kilka sposobów na podjęcie walki z nimi – i możliwe, że bardzo skutecznej walki.

Choroby nowotworowe

Choroby nowotworowe, najprościej rzecz ujmując, to grupa chorób, w których komórki organizmu dzielą się w sposób niekontrolowany przez organizm. Nowopowstałe komórki nie różnicują się tak jak powinny w typowe tkanki, ale tworzą komórki zmutowane. Dzieje się tak między innymi w związku z zanieczyszczeniami powietrza, wody, gleby. Leczenie chorób nowotworowych polega nie tylko na interwencji chirurgicznej, podczas której lekarz onkolog wycina nowotwór, ale też głównie na chemioterapii. Chemioterapia polega na niszczeniu komórek organizmu – niestety, chemia niszczy złe i dobre komórki. Ostatnio coraz częściej postuluje się, aby nie niszczyć komórek, ale wzmacniać dobre komórki, które samoczynnie pokonywałyby złe komórki. W tym celu należy przede wszystkim wzmacniać organizm poprzez naturalne sposoby.

 

Walka z rakiem

60% chorób nowotworowych ściśle wiąże się z naszym żywieniem. Efektem tego pokarm to jeden z najważniejszych czynników, który zapobiega i leczy nowotwory. Wszystko to, co zjadamy powinno okazywać się lekarstwem na raka, a nie pokarmem dla niego. Dieta pomagająca w walce z rakiem niech obfituje w produkty roślinne, wśród których sprawdzają się zwłaszcza produkty o sporej gęstości odżywczej takie jak warzywa, nasiona i ziarna. Przed zawałem serca i udarem mózgu chronią witaminy A, B, C, E, z kolei przez rakiem chronią witaminy B, C, D, E – warto więc spożywać witaminy. Najlepiej, aby dostarczać organizmowi witaminy z naturalnych składników, zwłaszcza z warzyw, ale jeśli to niemożliwe, należy dostarczyć je poprzez suplementy diety. Słynne w ostatnim czasie kwasy Omega-3 także pomagają w walce z rakiem.

Oprócz zdrowego odżywiania, należy zadbać o inne aspekty zdrowego stylu życia. Aktywność fizyczna wpływa na organizm niezwykle korzystnie. Chodzenie, bieganie, spacerowanie, medytowanie to najbardziej popularne przykłady. Czynności te sprawią, że również psychiczna strona naszego organizmu na tym skorzysta. Ważny krok stanowi rzucenie palenia papierosów – dym tytoniowy wpływa na rozwój raka. Raka przyciąga również cukier – kolejny krok stanowi więc ograniczenie słodyczy. Ostatni krok to ograniczenie innych używek – kawa, herbata i alkohol szkodzą zdrowiu pod względem nowotworowym i nie tylko. Walka z rakiem poprzez zdrowe odżywianie to potężna bitwa, którą możemy naprawdę wygrać. Zwalczanie raka poprzez zdrowe odżywianie stanowi niekonwencjonalną metodę leczenia nowotworów. Należy pamiętać, iż wyeliminowanie konwencjonalnych metod, takich jak leczenie onkologiczne, na rzecz metod niekonwencjonalnych, niesie ze sobą spore ryzyko. Metody konwencjonalne i niekonwencjonalne muszą iść ze sobą  parze. Niekonwencjonalne sposoby można a wręcz trzeba stosować w stanie zdrowia, jako zapobieganie wystąpienia nowotworów, ale w stanie choroby stosuje się je bardziej jako wsparcie dla leczenia niż samo leczenie.

GS
Walka z rakiem bywa żmudna i długotrwała, dlatego warto oprócz terapii zaleconej przez onkologa, zacząć walkę przy pomocy natury. Produkty pochodzenia naturalnego znajdziesz na: www.alezielonysklep.pl/9479-antyrak.

Dodaj komentarz