Nocna kuracja na objawy grypy


Nocna kuracja na objawy grypy
Przeziębienie i grypa mogą skutecznie sparaliżować dzienną rutynę. Kiedy nadchodzi zima, odsetek zachorowań rośnie, dlatego ciężko uchronić się przed wirusami. Aby jak najszybciej wrócić do zdrowia, warto zadbać o odpowiednią kurację. W trakcie snu organizm najlepiej się regeneruje, przez co szybciej radzi sobie z infekcjami. Należy o tym pamiętać rozpoczynając rekonwalescencję.

Rozpoznanie choroby

Przeziębienie i grypa są często ze sobą mylone, ze względu na wiele wspólnych objawów. Jednak, aby skutecznie pozbyć się problemu, konieczna jest odpowiednia diagnoza. Obie choroby przenoszone są drogą kropelkową, dlatego o zarażenie nie jest trudno. Przeziębienie jest mniej groźną przypadłością, atakuje powoli, często pierwszym symptomem jest nieżyt nosa, który w przypadku grypy nie zawsze występuje. W większości przypadków nasilone objawy przeziębienia trwają od 2 do 3 dni. Jeżeli symptomy po tym czasie nie ustępują konieczna jest wizyta u lekarza, może się bowiem okazać, że to właśnie grypa zaatakowała.

Grypa rozpoznanie

Tej choroby nie można bagatelizować, konsekwencje nieleczonej grypy mogą być bardzo poważne. Międzynarodowe statystyki wskazują, że każdego roku z powodu powikłań po grypie umiera prawie milion osób na świecie. Najbardziej narażone są na to osoby o słabszych organizmach, szczególnie seniorzy i małe dzieci. Do najczęściej występujących powikłań można zaliczyć zapalenie opon mózgowych, ostrą niewydolność nerek, oraz zapalenie mięśnia sercowego.

Regeneracja przez sen

Organizm człowieka powinien regularnie zapadać w sen, aby móc poprawnie funkcjonować. Sen jest zaraz obok jedzenia i oddychania, jednym z ważniejszych procesów. Człowiek, który nie wysypia się odpowiednio, np. cierpi na bezsenność, jest mniej wydajny, a jego organizm ulega stopniowemu wyniszczaniu. Po zaśnięciu ciało człowieka wchodzi w fazę regeneracji, dlatego wszelkie kuracje, w tym leczenie grypy, są wówczas bardziej skuteczne. Organizm, nie musząc koncentrować się na innych funkcjach nabiera sił do walki z chorobą. Jednak aby regeneracja przebiegała prawidłowo istotna jest też jakość snu oraz jego długość. Optymalna długość snu dla osoby dorosłej wynosi 6 – 7 godzin, w przypadku małych dzieci potrzebne jest co najmniej 10 godzin. Sen powinien być głęboki i niezakłócony, częste wybudzanie organizmu nie sprzyja regeneracji. Połączenie farmakoterapii ze zdrowym snem sprawia, że rekonwalescencja ma znacznie krótszy przebieg.

Grypa

Jaką kurację wybrać?

Na rynku farmakologicznym panuje ogromna konkurencja, często nie wiadomo, który lek będzie najskuteczniejszy. Leki powinny być dostosowane do choroby, w przypadku przeziębienia lub grypy konieczne jest działanie na różnych frontach. Obecnie na rynku dostępne są preparaty o złożonym składzie, które działają na kilka objawów naraz. Należy jednak unikać antybiotyków, są one bowiem przeznaczone do walki z bakteriami, nie wirusami. Najlepiej sięgnąć po leki w postaci płynnej. W trakcie przeziębienia i grypy chory często skarży się na ból i obrzęk gardła, dlatego specyfik w formie płynnej jest wygodniejszy niż np. tabletka. Idealnie sprawdzają się proszki rozpuszczalne w gorącej wodzie, taki napój dodatkowo rozgrzewa i koi. Najlepiej wybrać lek, który usunie gorączkę i uporczywy kaszel, a także udrożni drogi oddechowe oraz zmniejszy ból mięśni. Jednak żadna kuracja nie będzie skuteczna, jeśli chory będzie narażać organizm na niebezpieczeństwa czyhające na zewnątrz. Zostając w domu można uniknąć też dalszego rozprzestrzeniania się wirusów i zarażania kolejnych osób.

A co w przypadku kiedy zbagatelizujemy leczenie? Możesz się o tym dowiedzieć z artykułu na stronie http://febrisan.pl/porady/najczestsze-powiklania-grypie/

Dodaj komentarz