Nos do poprawki


Nos do poprawki
Jeśli nos nie upiększa twarzy, ale przeciwnie – zaburza harmonię rysów, można pomyśleć o operacji plastycznej. Korekcja nosa polega najczęściej na wyprostowaniu, skróceniu i wymodelowaniu jego kształtu. Skomplikowany zabieg wymaga dużych umiejętności i doświadczenia, dlatego warto skorzystać z usług cenionych specjalistów.

Konsultacja przed operacją

Na wizycie wstępnej pacjent otrzymuje informację, w jaki sposób można osiągnąć planowaną poprawę wyglądu. Lekarz bierze pod uwagę ogólną harmonię wszystkich części twarzy, obserwuje wyniosłość policzków, linię szczęki, analizuje skórę oraz wymiary nosa. Nakreśla, co zostanie poprawione i jak operacja wpłynie na wygląd twarzy.

Zanim zapadnie decyzja o zabiegu, lekarz przeprowadza także z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny. Pyta o przebyte choroby, aktualne schorzenia i zażywane leki. Specjalista opisuje, jak przebiegnie zabieg, gdzie będą cięcia oraz wyjaśnia, jak długo trwa rekonwalescencja. Informuje także o możliwych powikłaniach. Tutaj więcej informacji na ten temat.

Gdy nie ma przeciwwskazań, wyznacza się datę operacji. Przedtem jednak robi się wszystkie potrzebne badania, w tym:

  • oznaczenie grupy krwi,

  • morfologię,

  • OB,

  • wskaźniki krzepnięcia APTT i INR,

  • poziom glukozy,

  • kreatyninę,

  • elektrolity Na, K,

  • badanie ogólne moczu.

Operacja

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg oddziela skórę z obszaru nosa od konstrukcji chrzęstno-kostnej, a następnie koryguje nos do pożądanego kształtu. Po skończeniu wszystkich czynności skóra zakładana jest z powrotem na nowo ukształtowaną ramę chrzęstno-kostną. Specjaliści dokonują zwykle cięcia jedynie w środku nosa, czasami decydują się na niewielkie cięcie u podstawy słupka.

Po zabiegu pacjent pozostaje na noc w szpitalu. Kontur nosa chronią i stabilizują specjalne opatrunki gipsowe, które należy nosić od 7 do 14 dni. Do pracy można wrócić po około 3 tygodniach. Przez 3 miesiące po operacji należy unikać opalania oraz ograniczać sporty wymagające wielkiego wysiłku.

Szukasz dobrego specjalisty? Operacja nosa w tourmedica.pl to najlepszy wybór!

Facebook Comments