Nowa metoda leczenia zaburzeń erekcji


erekcja

Czy wiesz, że najnowsza metoda leczenia zaburzeń erekcji jest już dostępna w Polsce?

Rzadko jednak mężczyźni zdają sobie sprawę z tego, że ich problemy z prawidłową erekcją mogą być skutkiem wielu chorób. Oznacza to, że farmakoterapia, jako jedna z podstawowych metod leczenia, nie może być zastosowana w każdym przypadku, lub jej stosowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na szczęście dla tych pacjentów, nie jest to jedyna metoda terapeutyczna.
Zaburzenia erekcji mogą mieć wiele przyczyn. Specjaliści wyróżniają dwie podstawowe kategorie: przyczyny psychogenne i organiczne. Te pierwsze to 10-50% wszystkich przypadków zaburzeń wzwodu. Organiczne zaburzenia erekcji, które spowodowane mogą być przez chorobę naczyń, zaburzenia neurologiczne, endokrynologiczne i inne, stanowią 50-80% przypadków.
W Internecie i publikacjach naukowych można przeczytać o wielu dostępnych obecnie formach leczenia zaburzeń erekcji, jednak najnowsze osiągnięcia naukowe w tej dziedzinie zdają się nie być jeszcze rozpowszechnione. W ostatnich latach specjaliści zajmujący się seksuologią, urologią oraz radiologią interwencyjną zaproponowali nową metodę terapeutyczną w leczeniu zaburzeń erekcji o podłożu naczyniowym. Jest to procedura endowaskularna polegająca na angioplastyce balonowej tętnic biodrowych i sromowych, ich udrożnieniu i ewentualnym wszczepieniu stentów naczyniowych uwalniających leki (DES, Drug-Eluting Stents). Procedura ta może okazać się szczególnie obiecująca w przypadku mężczyzn, którzy nie odnieśli korzyści ze stosowania leczenia zachowawczego.

O leczeniu metodą VEDI

Leczenie metodą VEDI (Wewnątrznaczyniowe Leczenie Zaburzeń Erekcji) otwiera zupełnie nową ścieżkę w leczeniu impotencji. Procedura VEDI daje możliwość usunięcia zmian zlokalizowanych w naczyniach, które powodują zaburzenia przepływu krwi w organizmie, głównie w obszarze unaczynienia narządów płciowych. Jak wskazują liczne doniesienia naukowe, występowanie patologii w obrębie naczyń jest odpowiedzialne za zaburzenia erekcji u ok. 50% mężczyzn skarżących się na trwałą niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji w stopniu umożliwiającym odbycie stosunku płciowego. Zależność ta staje się jeszcze bardziej widoczna przy współtowarzyszących chorobach serca, nadciśnieniu oraz cukrzycy.

O klinice

Zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy, Centrum Seksuologiczne VEDI Clinic, kompleksowo oraz dyskretnie diagnozuje i leczy problemy związane z zaburzeniami erekcji. Doświadczony zespół medyczny placówki oferuje leczenie szczególnych przypadków zaburzeń erekcji poprzez wszczepianie protez chirurgicznych prącia, a także jako jedyny w Europie, oprócz standardowych metod terapeutycznych, proponuje nowość – leczenie zaburzeń erekcji metodą VEDI.
Diagnostyka zaburzeń erekcji w klinice seksuologicznej wykonywana jest kompleksowo, podczas jednego pobytu pacjenta w placówce. Składa się ona z kilku podstawowych etapów i jest przeprowadzona przez lekarzy specjalistów zajmujących się różnymi aspektami dysfunkcji seksualnych. Na początku lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny dotyczący problemu z uzyskaniem erekcji oraz badanie przedmiotowe. W następnej kolejności wykonywane są badania laboratoryjne, a ostatnim etapem procesu diagnostycznego są badania obrazowe. Pozwalają one najdokładniej ocenić stan narządów jamy brzusznej i układu naczyniowego.
Dokładna diagnostyka daje pacjentowi, przy okazji diagnostyki zaburzeń seksualnych, również możliwość sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia.

Dr Marek Filipek – specjalista w dziedzinie urologii, stoi na czele zespołu medycznego VEDI Clinic.
www.centrumseksuologiczne.pl
www.vediclinic.pl

Dodaj komentarz