O czym pamiętać kupując odzież ciążową?


O czym pamiętać kupując odzież ciążową?
Luźne, wręcz workowate, pozbawione kształtu ubrania przeznaczone dla kobiet spodziewających się maluszka, już dawno odeszły do lamusa, robiąc miejsce kobiecym, podkreślającym piękno zmieniającej się sylwetki kolekcjom. Współczesna odzież ciążowa musi spełniać wymagania dotyczące estetyki, funkcjonalności, ale również komfortu użytkowania. Nie bez znaczenia pozostają również trendy modowe. Producenci prześcigają się między sobą w projektowaniu odzieży doskonale wpisującej się w nowoczesne kanony mody. Wszystko po to, aby każda pani nosząca pod swoim sercem nienarodzony skarb, mogła czuć się kobieco i atrakcyjnie. Jednym słowem – pięknie!

Trzy numery za duże? To niepotrzebne!

Początkowe tygodnie ciąży zazwyczaj nie nakładają konieczności zmiany swojej garderoby. Dopóki brzuszek nie jest zbyt pokaźnych wymiarów i swobodnie mieści się w swoich dotychczasowych ubraniach, nie ma potrzeby nabywania nowych ciuchów. Gdy jednak nastanie taka chwila, kiedy ulubione spodnie zaczną uciskać, a bluzka nie zakryje należycie powiększającego się brzuszka, wówczas potrzebna okaże się nowa odzież. Należy jednak w tym miejscu podkreślić fakt, iż kolekcje dla ciężarnych są szyte w specyficzny sposób. W związku z tym nie ma konieczności nabywania ubrań o kilka rozmiarów większych, tylko takich, jakie nosiłyśmy do tej pory. Kolekcje dla pań spodziewających się dziecka są powiększone jedynie w tych miejscach, w których jest to konieczne. Dla przykładu, bluzka będzie luźniejsza tylko w pasie. Długość rękawów pozostanie niezmienna. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku spodni. Rozmiar nogawki nie ulegnie zmianie, czego nie można powiedzieć o okolicach talii i bioder. Stosując takie tricki, możliwe okazuje się idealne podkreślenie atutów kobiecego ciała, zapewniając jednocześnie wysoki komfort i wygodę noszenia w każdej sytuacji.

Zmierz się!

Aby jeszcze bardziej ułatwić paniom ostateczny wybór, wielu producentów udostępnia tabelę rozmiarów. Zdejmując poszczególne wymiary (ramion, szerokości w biuście, długości całkowitej czy obwodu bioder), możliwe okazuje się nabycie ubrań idealnie odpowiadających sylwetce danej ciężarnej.

Możliwość regulacji

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość regulacji. W ten sposób eliminujemy ryzyko wystąpienia sytuacji, iż kupiona odzież po kilku tygodniach okaże się za mała. Jej atutem będzie fakt, iż powiększać się będzie razem z brzuszkiem.

Kupujemy spodnie

O ile z kupnem sukienki, spodni czy tuniki nie będziemy mieć zbyt wielkiego problemu, tak w przypadku spodni ciążowych niektóre panie odczuwają pewne wątpliwości. Zupełnie niepotrzebnie! Ich krój został tak dopasowany, aby sprostać oczekiwaniom klientek na każdym etapie ciąży. Wszystko za sprawą dołączonego panelu, który swobodnie okala brzuszek. Możliwość jego regulowania pozwala na optymalne dopasowanie do osobistych potrzeb i zmieniającej się z tygodnia na tydzień sylwetki.

Współczesna odzież ciążowa nie tylko należycie spełnia walory funkcjonalności, ale również stanowi odpowiedź na aktualnie panujące nowinki modowe. Z jednej strony wygodna i komfortowa w użytkowaniu, z drugiej natomiast modna i stylowa.

Artykuł został przygotowany we współpracy ze sklepem Cangaroo.pl, oferującym odzież ciążową i odzież do karmienia.

Dodaj komentarz