O czym rozmawiać z facetem na pierwszej randce?


O czym rozmawiać z facetem na pierwszej randce?
Idąc na pierwszą randkę (nie ważne, którą z płci reprezentujemy) pojawia się w nas pewna obawa, która sprawia, że początkowo możemy wydawać się spięci podczas rozmowy. Zakwita ona najpełniej w trakcie przygotowań do wyjścia, gdyż nagle zaczynamy rozważać „a co jeśli nie będzie się nam dobrze rozmawiało?”. Strach przed tym, iż podczas spotkania skończą się wam tematy i zapadnie ta nieznośna cisza pełna napięcia, bo nie wiemy, co druga osoba myśli, może być naprawdę uciążliwy i zepsuł już niejedną randkę.

Różnie też na niego reagujemy. Jedni denerwują się tak, że blokują im się wszystkie procesy myślowe i pozostaje tylko chęć jak najszybszej ucieczki. Są i tacy, którzy w obawie przed ciszą dostają słowotoku i zamieniają dialog w trywialny monolog o niczym. W tym artykule zajmiemy się damskim problemem tematów do konwersacji, bo choć płeć piękna lubi mówić to zdarza się, że poruszane przez nią kwestie, ani trochę nie pasują do pierwszego kontaktu z mężczyzną.

To chyba jasne – pasja!

Rozmowa z facetem nie musi być wcale skomplikowana, o ile uświadomimy sobie, że ten człowiek również może się denerwować. Oczywiście obie strony powinny starać się budować miły dialog, ale jeśli to kobieta otrzymuje decydujący ruch, to nie ma chyba bardziej pojemnego i ciekawego tematu niż pasja. Samo poruszenie go może dać nam ogólna wiedzę, czy mamy do czynienia z ciekawym człowiekiem, czy też kimś, kto nie potrafi zatracić się w niczym i np. może być dla nas zbyt poważny. Chodzi tu głównie o to by moderować konwersację w taki sposób, aby:
– dowiedzieć się podstawowych informacji o zainteresowaniach mężczyzny,
– poszukać wspólnych doświadczeń,
– nadmienić o swoich pasjach i sprawdzić, czy potrafią one zainteresować go na tyle, by o nie pytał (brak zainteresowania szydełkowaniem to nie tragedia, ale całkowite zignorowanie tematu to znak, że czas skończyć spotkanie).

Dzieciństwo

Pośród wielu wdzięcznych tematów do rozmów jest również cała paleta anegdot i historii z naszego dzieciństwa. To właśnie w nim mogą kryć się zalążki niektórych pasji, zabawne pomyłki, pierwsze porażki, temat ulubionych zabaw i spędzania czasu, podróży i czego tylko potrzeba, by godnie wypełnić waszą randkę. Dzieciństwo to okres poznawania świata, a więc niejedna ciekawostka może kryć się za oddzielającą nas od niego zasłoną. Niech to będzie jednak przypominanie sobie pozytywnych doświadczeń – pierwsza jazda na rowerze, pierwsza wizyta na lodowisku, nauka pływania itd. Analogicznie do poprzedniego akapitu – brak zainteresowania faceta tą sferą i lakoniczne odpowiedzi mogą najpewniej oznaczać brak inicjatywy.

Codzienność

Chcąc kogoś poznać warto sprawdzić nie tylko, jakie ciekawe historie kryją się w jego przeszłości, ale i odkryć rąbka tajemnicy teraźniejszości. Codzienność to temat-rzeka. Dotyczy rutyny dnia, ulubionych potraw, pracy, szkoły, kursów, spotkań z przyjaciółmi, zakupów itp. Zawsze można trafić na coś nietypowego i spróbować to rozwinąć, wymienić się spostrzeżeniami – tak by rozmowa była dialogiem, a nie przesłuchaniem w stylu „co robiłeś wczoraj między godziną 9:00 a 22:00). Jeśli i to nie wystarczy to albo trzeba uciekać albo chwycić się ostatniego koła ratunkowego, czyli pytań nietypowych:
– Z jaką nową umiejętnością chciałbyś się obudzić jutro rano?
– Gdybyś mógł zaprosić na kolację dowolną osobę. Kto by to był i dlaczego?
– Co znaczy dla ciebie dzień idealny?

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Świat-Podrywu.com.pl .

Dodaj komentarz