Odkrywamy prawdziwą moc konopi


Odkrywamy prawdziwą moc konopi

Cannabis sativa, znana raczej jako konopie siewne lub po prostu konopie, to roślina u nas niesamowicie zmitologizowana. Kiedyś, dawno temu, mieliśmy do niej podejście zdrowe, czysto praktyczne i wykorzystywaliśmy ją chociażby do produkcji papieru. Dzisiaj niestety jest to demon, a charakterystyczny zielony liść to niejednej osoby niemal symbol diabła. Nawiasem mówiąc, z tego właśnie powodu produkty INDIA COSMETICS – nowe na polskim rynku kosmetyki oparte o olej z konopi – są często kupowane jako ciekawy i lekko kontrowersyjny prezent.

Mity nie są mitami

Mimo wszystko, coraz częściej można usłyszeć, że konopie są w stanie zwalczać raka, opóźniają starzenie, są jednym z najlepszych sposobów na odstresowanie się i na rozluźnienie naszego napiętego organizmu. Same superlatywy i co ciekawe, nie są to wcale rzeczy przywoływane zupełnie bez pokrycia. Jak najbardziej poważne badania naukowców trwające obecnie na całym świecie jasno pokazują, że konopie mają właściwości bardzo zbliżone do tego, o czym próbowali nas przekonać najlepiej znający tę roślinę Hindusi.

Regeneracja z konopiami?

To faktycznie możliwe dzięki całej masie pożytecznych składników wchodzących w skład tej rośliny. Produkty marki INDIA COSMETICS korzystają z czystych ekstraktów, dzięki czemu nie traci się swoich naturalnych właściwości. Pomadka do ust zmniejsza ich podrażnienia i szybko eliminuje jej spękania, a to samo działanie w kremie do twarzy dla cery dojrzałej powoduje wygładzenie skóry.

Najważniejsze znaczenie właściwości regeneracyjne oleju z konopi mają w kremie ochronnym do rąk i w jego odpowiedniku do stóp. Są to części ciała, które muszą sobie radzić z wieloma trudami, więc ich szybka regeneracja to priorytet.

Więcej infromacji na stronie www.indiacosmetics.pl

Roślina pełna zalet

W konopi jest oczywiście wiele więcej substancji, niż tylko to, co niesie w sobie olej. Działanie witaminy E, potężnego antyoksydantu, wykorzystuje serum do bardzo suchej skóry twarzy i dłoni. Ważnym dodatkiem jest tutaj aloe vera. Balsam do ciała INDIA COSMETICS posiada z kolei domieszkę oleju bawełnianego znanego z czynienia skóry bardziej elastyczną. Trochę inną grupę produktów stanowią szampon do włosów i maska do włosów INDIA. W nich działanie oleju to głównie połysk i mniej rozdwojonych końcówek.

Jak widać, prezent z kosmetyków INDIA COSMETICS nie tylko będzie czymś z pogranicza tabu wywołującego lekki dreszczyk emocji, ale w dodatku będzie to zaskakująco dobra kuracja kosmetyczna.

Dodaj komentarz