Odpieluszkowanie dziecka nie musi być trudne


Odpieluszkowanie dziecka nie musi być trudne
Nauczenie malucha czystości należy do jednych z najtrudniejszych zadań. Trzeba bowiem znaleźć właściwy moment na odpieluchowanie, a dodatkowo uzbroić się w całe morze cierpliwości.

Znalezienie sposobu na pożegnanie się z pieluszką jest kwestią całkowicie indywidualną, ale wiedząc, że dzieci chętniej uczą się poprzez zabawę i rzeczy nader atrakcyjne, pomocne na tym etapie będą akcesoria dla dzieci, które uczynią z odpieluchowania prawdziwą, dorosłą atrakcję.

Nauczanie przez pokazywanie

Maluchy kochają naśladować swoich rodziców, dlatego należy wykorzystać ten fakt do nauki korzystania z toalety. Idealnie, jeśli dziecko może wejść do łazienki, kiedy mama lub tata z niej korzystają. Co więcej, rodzice powinni głośno informować o tym, co tam będą robić. Powiedzenie: „muszę zrobić siku” i udanie się z dzieckiem do toalety będzie pierwszym, bardzo ważnym krokiem edukacyjnym. Ten warto połączyć wybierając odpowiednie akcesoria dla dzieci tj. nocnik. Pociecha będzie mogła przetrenować „na sucho” korzystanie z własnej toalety, by z czasem rozpocząć naśladowanie dorosłych w sposób rzeczywisty.

Ważne zakupy

Przeglądając różnorodne akcesoria dla dzieci można pokusić się o samodzielny wybór nocnika, nie mniej idealnie, jeśli to dziecko wybierze go samodzielnie. Pamiętajmy, że to, co atrakcyjne dla dorosłych, może okazać się kompletną porażką w oczach dziecka. Jeśli maluch chce mieć wszystko dokładnie takie samo, jak dorośli idealny będzie nocnik- toaleta dla dzieci, inne wybiorą wersje bajkowe czy grające.

Odpieluszkowanie to proces ciągły, który nie powinien być zaburzany podczas wakacji czy dłuższych podróży. W tym przypadku idealnie sprawdzają się akcesoria dla dzieci, które umożliwiają ich spakowanie i użycie w razie potrzeby niezależnie od miejsca.

Standardowy nocnik trudno spakować, ale jeśli kupimy nocnik turystyczny (na przykład Potette Plus)  lub wielorazowe wkłady silikonowe i zaopatrzymy się także w wersje jednorazowych wkładów do nocnika możemy być pewni, że to będzie najlepszy i najbardziej ekonomiczny zakup. Idealnym zakupem będzie wielofunkcyjny nocnik z nakładką na toaletę dedykowany nie tylko starszym dzieciom, ale także i maluchom, które nie akceptują dziecięcych toalet i chcą natychmiast korzystać z wersji dla dorosłych.

Artykuł przygotowany we współpracą z Babyandtravel.pl – dystrybutorem Potette Plus – podróżnego nocniczka dla dzieci.

Autor:
babyandtravel.pl to sklep internetowy z akcesoriami, które mają za zadanie ułatwić rodzicom podróżowanie z dzieckiem.

Dodaj komentarz