Okulary czy soczewki? Poradnik dla osób z wadą wzroku


Okulary czy soczewki? Poradnik dla osób z wadą wzroku

Wady wzroku występują u różnych osób niezależnie od stanu zdrowia. Nie ma przy tym znaczenia wiek, ponieważ okulary noszone są przez dzieci, młodzież, dorosłych i starszych ludzi. Dla dzieci i seniorów najwygodniejsze są tradycyjne okulary korekcyjne, które można łatwo założyć lub ściągnąć. Młodzież i dorośli mogą natomiast zastanowić się nad zamienieniem okularów na soczewki kontaktowe.

1. Dla kogo okulary korekcyjne?
2. Ile kosztują dobre okulary?
3. Jakie soczewki kontaktowe kupić?
4. Dlaczego warto wypróbować soczewki?
Dzięki temu można wyeliminować takie niedogodności jak zaparowane szkła i ucisk podczas noszenia kasku lub innych ochraniaczy głowy (doskonale wiedzą o tym osoby, które uprawiają sporty). Soczewki kontaktowe pozwalają zapomnieć o wadzie wzroku i normalnie funkcjonować. Jednocześnie nie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdej osoby. W wybraniu najlepszego sposobu korekcji optycznej pomogą ci poniższe porady.

Dla kogo okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne sprawdzają się na co dzień, ale trudno w nich uprawiać sport. Problem występuje również wtedy, gdy ktoś wyjdzie na deszcz lub przejdzie z chłodnego miejsca do ciepłego pomieszczenia. Parowanie okularów bywa uciążliwe, podobnie zresztą jak to, że uniemożliwiają noszenie okularów przeciwsłonecznych. Jednocześnie takie rozwiązanie jest bardzo wygodne w przypadku osób starszych, które mogą mieć problemy z założeniem soczewek kontaktowych. Ta sama sytuacja występuje u małych dzieci, dla których okulary będą najlepszym wyborem, szczególnie że można bez problemu znaleźć oprawki zaprojektowane z myślą o najmłodszych.

Ile kosztują dobre okulary?

Cena okularów zależy od rodzaju zastosowanych szkieł, jakości oprawek oraz marki producenta. Nie zawsze opłaca się kupować oprawki popularnej firmy, bo często ich jakość jest porównywalna z tańszymi modelami, a jednocześnie cena potrafi być nawet kilkukrotnie wyższa. Jeżeli chcesz sprawdzić opinie na temat okularów przed złożeniem zamówienia, sprawdź propozycje dostępne w kategorii okulary korekcyjne. Możesz tu kupić gotowe pary okularów, a do wielu z nich dokładane są etui lub inne gratisy. Pamiętaj jednak o tym, że chociaż można samemu kupić okulary przez internet i dzięki temu skorzystać z niższych cen, to nie powinno się dobierać mocy okularów bez konsultacji z lekarzem. Wizytę u okulisty można załatwić w ciągu godziny, a dzięki temu zyskasz pewność, że okulary zostały prawidłowo dobrane i pozwolą ci znowu cieszyć się doskonałą ostrością widzenia.

Jakie soczewki kontaktowe kupić?

W przypadku soczewek kontaktowych wybór jest jeszcze większy niż przy okularach korekcyjnych. Producenci oferują je w wariantach dedykowanych osobom z krótko lub dalekowzrocznością, jak i tym, którzy chcą zmienić kolor swoich oczu. Dodatkowo prawidłowo dobrane soczewki będą praktycznie niewyczuwalne, więc już po kilku godzinach można się do nich przyzwyczaić i zapomnieć o problemach ze wzrokiem. Bardzo ważne jest jednak to, aby nosić tylko dobrze dopasowane soczewki. Dotyczy to nie tylko ich mocy, ale również rozmiaru. Soczewki nie mogą być za luźne ani za ciasne, bo może to powodować dyskomfort, zapalenie spojówek, bóle oczu i głowy i wiele innych nieprzyjemnych problemów.

Dlaczego warto wypróbować soczewki?

Dzięki soczewkom możesz uprawiać każdy sport, nie martwić się o to, czy nie będą psuły efektu starannie przygotowanego makijażu, a przede wszystkim zrezygnować z niewygodnych okularów. Warto więc wypróbować takie rozwiązanie, do czego świetnie nadają się soczewki jednodniowe.

Dodaj komentarz