Oligo-Elite


Oligo Elite

Naukowcy od wielu lat wnikliwie badają, jak promieniowanie UV oddziałuje na skórę. Wnioski nie są optymistyczne. Szkodliwe są zwłaszcza promienie UVB, które prowadzą do wielu zmian chorobowych. Objawiają się one m.in. zaczerwieniem, zapaleniem oraz osłabieniem odpowiedzi immunologicznej. Ponadto prowadzą do powstawania wolnych rodników, co skutkuje uszkodzeniem tkanek skóry i przyspieszenia procesu jej starzenia oraz może prowadzić do powstawania nowotworów. Polifenole obecne w suplemencie diety Oligo-Elite pomogą zatrzymać ten proces.

Wiele badań naukowych udowodniło związek pomiędzy nadmiernym wytwarzaniem wolnych rodników, stanem zapalnym w organizmie (również w skórze) a nowotworami. Powstawanie w skórze nadmiernej ilości wolnych rodników może odpowiadać też za zwiększone wytwarzanie enzymu COX-2, który ma związek ze zwiększoną zachorowalnością na nowotwory, np. jelita grubego.

Hamując uwalnianie wolnych rodników oraz enzymu COX-2 możemy zahamować niekorzystne procesy zachodzące w naszym organizmie. Wiele związków polifenolowych posiada właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, a tym samych implikuje ich ochronne działanie chemoprewencyjne – hamowanie, odwrócenie lub opóźnienie powstawania komórek nowotworowych.

W badaniach przeprowadzonych w Japonii (Sapporo) i Korei Południowej (National Research Laboratory of Molecular Carcinogenesis and Chemoprevention, College of Pharmacy, Seoul National University) udowodniono pozytywny efekt działania suplementu diety Oligo-Elite na uszkodzenia skóry wywołane promieniowaniem UVB. Autorzy potwierdzają, że polifenole zawarte w Oligo-Elite hamują wytwarzanie w skórze wolnych rodników i enzymu COX-2 oraz redukują zapalenia wywołane przez promieniowanie UVB – powstrzymując jednocześnie proces starzenia sie skóry.
W podsumowaniu badania autorzy stwierdzili, że skóra która jest jednocześnie podawana ekspozycji na promieniowanie UVB i suplementacji Oligo-Elite – produkuje znacznie mniej COX-2 i zwiększa produkcję ochronnego enzymu NOQ-1, co wiąże się z prewencyjnym działaniem w kierunku tworzenia sie nowotworów skóry, jej zapalenia i starzenia.
Oligo-Elite, 150 zł/30 kaps., www.oligo-elite.pl

Norbert-Szalus

Nasz ekspert: dr n. med. Norbert Szaluś – specjalista w zakresie medycyny nuklearnej i terapii izotopowej. Główne zainteresowania zawodowe obejmują celowaną receptorową diagnostykę i terapię chorób onkologicznych pochodnymi peptydów znakowanych radioizotopowo, jak również zastosowanie techniki PET-CT w diagnostyce chorób onkologicznych. Od kilku lat studiuje zagadnienia związane z immunologicznym działaniem preparatów związków naturalnych w chorobach przewlekłych, jak również naukowo i praktycznie zajmuje się profilaktyką i terapią chorób cywilizacyjnych z zastosowaniem związków roślinnych (m.in. polifenoli).

Dodaj komentarz