Operacje plastyczne. Najpopularniejsze zabiegi


Operacje plastyczne. Najpopularniejsze zabiegi
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej.

Operacje plastyczne z reguły kojarzą się nam z bogatymi kobietami, które chcą cały czas coś w sobie zmieniać. Nie do końca jest to prawdziwe wyobrażenie. Bardzo dużo zabiegów z zakresu operacji plastycznych i medycyny estetycznej wiąże się z leczeniem wad wrodzonych oraz poprawą zniekształceń ciała. Takie osoby często nie mają wyboru, muszą zdecydować się na zabieg. Medycyna estetyczna jest bardzo szerokim pojęciem, dlatego dzisiaj postaram się przedstawić najpopularniejsze zabiegi wykonywane w naszym kraju. Oczywiście nie są to wszystkie zabiegi przeprowadzane w naszym kraju.

Powiększanie ust

Jako jeden z najpopularniejszych zabiegów zalicza się powiększanie ust. Powodem dla którego tak często chcemy sobie poprawić usta jest to, że są mają one bardzo duże znaczenie w ocenie wyglądu człowieka. Kiedyś, gdy jeszcze medycyna estetyczna nie była tak rozwinięta przeprowadzano zabieg metodą chirurgiczną. Obecnie dużo częściej stosuje się mniej inwazyjne metody np. wstrzykiwanie kwasy hialuronowego. Oczywiście są jeszcze inne substancje, które używa się do takich zabiegów np. kolagen.

Usuwanie zmarszczek

Drugim bardzo popularnym zabiegiem w dziedzinie kosmetologii estetycznej jest lifting czyli usuwanie zmarszczek. Z tego typu zabiegu korzystają zarówno mężczyźni jak i kobiety, i w pewnym wieku jest jedyną szansą na odjęcie sobie kilku lat. Zabieg ten polega na dosłownym podniesieniu skóry twarzy oraz szyi. Bardzo dobre efekty przynosi w okolicach policzków, nosa czy szyi. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest skuteczny na wszystkie zmarszczki twarzy. Pewnych zmian nie da się tak łatwo odwrócić.

Plastyka piersi

Kolejnym z częściej wykonywanych zabiegów jest plastyka piersi. W dzisiejszych czasach szczególnie widać to, że piersi stały się pewnym symbolem kobiecości. Dlatego kobiety bardzo często decydują się na tego typu zabiegi. Pewnym mitem, który narósł wokół tego tematu a który nie jest prawdziwy jest to, że każdą niedoskonałość estetyczną piersi rozwiązuje się poprzez zwiększenie ich. Jest to nieprawdziwe stwierdzenie, ponieważ tylko niektóre kobiety mogą skorzystać na tego typu operacji. Niektóre kobiety, chcę wręcz zmniejszać swoje piersi, ponieważ ich wielkość im przeszkadza w codziennym życiu. Operacja powiększenia piersi polega na zastosowaniu silikonowych implantów.

Mezoterapia

Ostatnim zabiegiem, który z pewnością jest mniej znany od powyższych ale jego popularność cały czas wzrasta jest mezoterapia. Zabieg ten polega na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji leczniczej do skóry właściwej pacjenta. Mezoterapia pomaga w:

  • działaniach przeciwcellulitowych,
  • przeciw rozstępom,
  • wzmacnia włosy.

Warto zaznaczyć, że jest to bardzo nieinwazyjny zabieg i bezpieczny dla pacjenta. Jako skutki uboczne, które można zaobserwować to delikatne zaczerwienienie skóry oraz uczucie dyskomfortu w miejscu gdzie nastąpiło ukłucie. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Kobiety w ciąży, osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, osoby z cukrzycą oraz osoby z innego typu schorzeniami dermatologicznymi nie powinny poddawać się mezoterapii.

Źródło: medest-silesia.pl

Dodaj komentarz